Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Na kołobrzeskich ulicach powoli odczuwalna jest atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Przed miejscowym ratuszem zainstalowano już choinkę.
Drzewko trzeba było zmontować, gdyż podobnie jak w latach ubiegłych jest sztuczne. Ma 11 metrów wysokości, a w najbliższy piątek rozbłyśnie 14 tysiącami lampek.

Świąteczne akcenty widać również w innych częściach miasta. Jest ich zdecydowanie więcej, niż w latach poprzednich, ale wiąże się to również z kosztami, o czym mówi Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego magistratu.

- Trzyletnia umowa jest na kwotę 819 tysięcy złotych, dekoracje świąteczne pojawiły się w różnych częściach miasta, nie zabrakło również oświetlenia w takich miejscach mocno turystycznych, jak w pobliżu kołobrzeskiego molo czy na deptaku - mówi Kujaczyński.

Nasz reporter sprawdził, co o świątecznym ozdobieniu ulic myślą mieszkańcy i turyści. - Podobają mi się, tam są choineczki, a na ulicy Sikorskiego są takie aniołki. Wieczorem są oświetlone i bardzo fajnie to wygląda. - Bardzo ładnie są oświetlone i się podoba, jak najbardziej. - Fajnie jak miasto jest oświetlone, daje to klimat świąt - mówią mieszkańcy Kołobrzegu.

W tym roku w Kołobrzegu nie zabraknie również bożonarodzeniowego jarmarku. Jego otwarcie zaplanowano na 14 grudnia.
- Dekoracje świąteczne pojawiły się w różnych częściach miasta, nie zabrakło również oświetlenia w takich miejscach mocno turystycznych, jak w pobliżu kołobrzeskiego molo czy na deptaku - mówi Kujaczyński.
- Podobają mi się, tam są choineczki, a na ulicy Sikorskiego są takie aniołki. Wieczorem są oświetlone i bardzo fajnie to wygląda. - Bardzo ładnie są oświetlone i się podoba, jak najbardziej - mówią mieszkańcy Kołobrzegu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty