Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: https://pixabay.com/pl/677945/AJEL/(CC0 domena publiczna)
źródło: https://pixabay.com/pl/677945/AJEL/(CC0 domena publiczna)
O niedzielnych demonstracjach Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia dyskutowali eksperci w audycji "Radio Szczecin na Wieczór". Demonstracje odbyły się m.in. w Warszawie, Szczecinie i Krakowie.
Iustitia podała, że "to już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa". Taka motywacja akcji jest zdecydowanie na wyrost - ocenił Zbigniew Bogucki, adwokat, radny PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

- Nie przystaje do realiów tej sprawy. Mam wrażenie, że od kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało w 2015 roku wybory i zaczęło wprowadzać reformę wymiaru sprawiedliwości obejmującą sądy i sądownictwo nastąpiło straszliwe rozedrganie..., w niektórych środowiskach, bo to nie dotyczy wszystkich sędziów ani wszystkich środowisk prawniczych. Ale u niektórych osób w niektórych środowiskach nastąpiło zupełne rozedrganie - zaznaczył Zbigniew Bogucki.

Zbigniew Chojecki, adwokat, radny KO w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego wziął udział w demonstracji w Stargardzie.

- Swoją obecnością przed sadem dałem wyraz wsparcia dla sędziów, którzy - być może - straciliby wiarę w system prawny. Co więcej: jako adwokat nie mogę skandować, po prostu swoją obecnością wskazałem, że wspieram sędziów po to, by dodać im otuchy - tłumaczył Chojecki.

Demonstracje odbyły się po hasłem "Robimy to dla wszystkich - solidarnie z sędziami”.
- Nie przystaje do realiów tej sprawy. Mam wrażenie, że od kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało w 2015 roku wybory i zaczęło wprowadzać reformę wymiaru sprawiedliwości obejmującą sądy i sądownictwo nastąpiło straszliwe rozedrganie..., w niektórych środowi
- Swoją obecnością przed sadem dałem wyraz wsparcia dla sędziów, którzy - być może - straciliby wiarę w system prawny. Co więcej: jako adwokat nie mogę skandować, po prostu swoją obecnością wskazałem, że wspieram sędziów po to, by dodać im otuchy - tłumac

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty