Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni chcą w niedzielę ograć mistrza Polski. Szczecinianie zmierzą się z Piastem Gliwice w 18. kolejce ekstraklasy.
Gliwiczanie przegrali dwa ostatnie ligowe spotkania z Lechem oraz ze Śląskiem 0:3 i zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek o mistrzostwo Polski. Pomocnik portowej drużyny Marcin Listkowski liczy na sukces choć nie lekceważy ekipy trenera Waldemara Fornalika.

- Ciężki rywal na pewno dobry zespół, samo za siebie mówi to, że byli mistrzem w zeszłym roku, ale wydaje mi się, że jest to ten moment i uda mi się to odczarować, i wygramy tym bardziej fajnie, że gramy ten mecz u siebie i zgarniemy trzy punkty, dla nas będzie fajnie nawet 1:0 i trzy punkty - mówi Listkowski.

Trener portowców Kosta Runjaić, podczas swojego dwuletniego pobytu w szczecińskim klubie, jeszcze nie zdołał wygrać z Piastem w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Duma Pomorza do rywalizacji przystąpi bez pauzującego za żółte kartki Tomasa Podstawskiego oraz kontuzjowanego Benedikta Zecha.

Nadal niezdolni do gry są także Kamil Drygas, Mariusz Malec i Ricardo Nunes. W wyjściowym składzie pojawią się Damian Dąbrowski i Igor Łasicki.

Trener Kosta Runjaić przyznaje, że atutem Piasta są stałe fragmenty gry i zapewnia, że jego podopieczni będą odpowiednio do nich przygotowani. - Oczywiście przygotowujemy się na te stale fragmenty gry, ale w trakcie meczu może być różnie i zobaczymy czy zachowamy odpowiednią koncentrację przy nich. Piast ma nie tylko te stałe fragmenty gry, ma też dużo więcej atutów - są bardzo stabilną drużyną, bardzo szybko potrafią przejść z defensywy do ataku. Musimy zagrać na wysokim poziomie, bo jest to dobra drużyna – mówi Runjaić.

Mecz piłkarzy Pogoni z Piastem Gliwice rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie.
Pomocnik portowej drużyny Marcin Listkowski liczy na sukces choć nie lekceważy ekipy trenera Waldemara Fornalika.
Trener Kosta Runjaić przyznaje, że atutem Piasta są stałe fragmenty gry i zapewnia, że jego podopieczni będą odpowiednio do nich przygotowani.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty