Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. mat. Inwestora
Fot. mat. Inwestora
Mieszkańcy centrum Szczecina nie chcą biurowca na miejscu dawnego Grzybka przy Bramie Portowej.
Na placu powstanie nowoczesny - pięciokondygnacyjny biurowiec. Lokatorzy budynku są przerażeni. Gdy zasiedlali obiekt przed ich oknami rozciągał się duży plac z zielenią i ławkami. Według Urzędu Miejskiego, wszystko jest w porządku. Budynek powstaje zgodnie z wydanymi warunkami zabudowy.

- Nowy gmach zasłoni pobliski blok mieszkalny przy al. Niepodległości 13 - mówią mieszkańcy. - W centrum to powinien być ogródek, a nie blokowisko. Cena naszych mieszkań będzie obniżona. W naszych mieszkaniach będzie ciemno, to tragedia, bo my nie będziemy świata widzieć.

- Obecność biurowca radykalnie zmieni komfort życia lokatorów pobliskiego bloku - mówi Ewelina Tebeccio, architekt w jednym ze szczecińskich biur projektowych. - Mocno przysłoni to światło. Przepisy są takie, że w każdym mieszkaniu musi być określona ilość światła przez określony czas. Mieszkańcy będą mieli dużo większe problemy z zaparkowaniem samochodu przy bloku, w którym mieszkają.

- Mieszkania stracą na wartości - przypomina Małgorzata Głogoza, specjalista do praw nieruchomości. - Kolejnym minusem będzie zaglądanie sobie w okna.

Architekt Piotr Fiuk twierdzi, że wszystko jest zgodnie z prawem. - Ale litera prawa pozwala na bardzo dużo - dodaje.

Tymczasem żaden z architektów nie chciałby mieszkać w domu, który zostanie zasłonięty biurowcem powstającym w miejscu tzw. Grzybka - mówi architekt Jakub Gołębiewski. - Jesteśmy przyzwyczajeni do szerokich ulic, placów, przestrzeni.

Okna w mieszkaniach zasłonił też wybudowany niedawno biurowiec Oxygen.
- Obecność biurowca radykalnie zmieni komfort życia lokatorów pobliskiego bloku - mówi Ewelina Tebeccio, architekt w jednym ze szczecińskich biur projektowych.
- Nowy gmach zasłoni pobliski blok mieszkalny przy al. Niepodległości 13 - mówią mieszkańcy.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Hahahaha ;D. Szczecin jest miastem a nie wiochą. Szanowni państwo jak chcą mieć piękny widok, niech się przeprowadzą na wieś. To naturalne, że miasto w XXI wieku rozwija się i rozbudowuje. Ludzie i tak nic nie wyjdzie z Waszych protestów, budynek i tak powstanie. Mieliście wiele czasu by oponować. Krótko stoi płot pod waszymi oknami?
uważam ,że żyjemy w XXI wieku i wszystko idzie do przodu .. dlatego rozbudowa Szczecina pnie się do góry, a jeśli ludzie chcą więcej przestrzeni powinni mieszkać poza centrum miasta Szczecin ...
Pani "Architekt" wspomniała tylko o świetle ... ale jeśli będziemy patrzeć na "światło " Szczecin nie rozwinął by się tylko stałby w miejscu..
OCZYWIŚCIE będzie to mniej komfortowa sytyacja dla ludzi mieszkających w pobliskich blokach ale trzeba zauważyć plusy takich budowli. Na jakimś obszarze powstanie więcej miejsc do pracy do daje większa ilość ludzi do zatrudnienia..
Niektórzy "architekci: myślą szkoleniowo "światło" i żadnych większych myśli i rozwinięcia..... świadczy to o Szczecińskich architektach nie najlepiej.
No cóż wszystko ma wady i zalety. Będzie mniej światła ale za to ciszej . Taki biurowiec to świetna bariera akustyczna . Nie zazdroszczę mieszkańcom tego bloku a szczególnie sąsiedztwa Netto i tego menelstwa przesiadującego na murku.
relacjonowanie takich niedorzecznych utyskiwań to WSTYD DLA RADIA! a "pani architekt" to absolwentka architektury wnętrz, która uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w sprawach, o których nie ma pojęcia. kompromituje siebie i środowisko, do którego aspiruje!
Rozumiem, że od 40 lat wokół grzybka było pięknie, takie światowe city. A menele spod Netto mieszkańcom, jak widać, przeszkadzają mniej niż nowy biurowiec.
smutne jest tylko to, że najlepsze radio w mieście (jak i nie w Polsce) momentami niebezpiecznie zbliża się do mediów z pod znaku GS/Fakt nagłaśniając tak śmieszne tematy. "Biurowce w centrum - SKANDAL !! no pokażcie mi miasto z biurowcami w centrum!!" Ludzie mamy XXI wiek...
Ogródek z ławkami? W najbardziej chyba zanieczyszczonym miejscu w mieście? Proponuję jeszcze coś podobnego po drugiej stronie ulicy przy, niedziałającej już chyba, tablicy pokazującej zanieczyszczenia "życiodajnymi" związkami chemicznymi.
I jeszcze pytanie do "najbardziej opiniotwórczego radia". Jak zadzwoni do Was dwóch meneli bo im monopol na dzielnicy zamkną to też się tym zajmiecie?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty