Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Dobiega końca budowa centrum badawczo-rozwojowego badań genetycznych nowotworów złośliwych. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Dobiega końca budowa centrum badawczo-rozwojowego badań genetycznych nowotworów złośliwych. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Dobiega końca budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego badań genetycznych nowotworów złośliwych. Inwestycja, która powstaje w Grzepnicy na terenie gminy Dobra warta jest ponad 8 milionów złotych.
Ośrodek, którym pokieruje prof. Jan Lubiński będzie przeprowadzał między innymi badania kliniczne, testy genetyczne, chemoprewencję oraz repozycjonowanie leków po to, by leczyć i przeciwdziałać chorobom nowotworowym. Przy centrum powstanie także przychodnia genetyczna.

Centrum Badawczo-Rozwojowe powstaje w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. - Inwestycja jest już na ukończeniu mówi - profesor Jan Lubiński. - W ramach tego projektu będą skończone dwie części: kliniczna, Klinika Chemioterapii oraz część molekularna. Koledzy, którzy prowadzą tę budowę wystąpili do nadzoru budowlanego z prośbą o odbiór. To jest w zasadzie gotowe.

Ośrodek budowany jest w konkretnym celu - dodaje Lubiński. - Jesteśmy zorientowani na to, żeby w Grzepnicy przede wszystkim były prowadzone próby kliniczne zarówno w obszarze zapobiegania chorobom nowotworowym, jak i w obszarze leczenia tych chorób, a wszystkie te procedury mają mieć swój punkt wyjścia w badaniach genetycznych pacjentów.

Centrum Badawczo-Rozwojowe ma być oddane do użytku w ciągu miesiąca.
Relacja Krzysztofa Zajdla.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty