Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Inwestycja nie trafiła na listę szczęśliwców dofinansowanych z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Inwestycja nie trafiła na listę szczęśliwców dofinansowanych z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Nie będzie remontu szczecińskiego dworca PKP. Kolejna inwestycja z naszego regionu nie znalazła się na liście projektów dofinansowanych z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.
Listę właśnie zaktualizowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Nie znaleziono tam miejsca nie tylko dla dworca w Szczecinie, ale też dla tunelu łączącego wyspy Wolin i Uznam. Zdaniem spółki PKP projekt modernizacji budynku został przygotowany prawidłowo.

- Raczej chodziło tutaj o to, że były wnioski, które zostały ocenione przez ministerstwo jako bardziej priorytetowe - mówi Kamil Migała z biura prasowego PKP. - Nie była to kwestia jakichkolwiek błędów formalnych z naszej strony.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało nas, że projekt nie znalazł się na liście indykatywnej, bo nie otrzymał rekomendacji resortu infrastruktury.

Kolejna szansa na dofinansowanie szczecińskiej inwestycji nadarzy się dopiero za pół roku. - Ta lista będzie aktualizowana za kolejne 6 miesięcy - wyjaśnia Migała. - Będziemy zabiegać, żeby przy kolejnej aktualizacji projekt był brany pod uwagę, to suwerenna decyzja Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, pozostaje nam tylko czekać.
Relacja Natalii Skawińskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty