Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zabawa z okazji 66. urodzin Szczecina odbędzie się w niedzielę na Różance. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Zabawa z okazji 66. urodzin Szczecina odbędzie się w niedzielę na Różance. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
150-kilogramowy tort, koncerty, inscenizacja historyczna oraz rodzinna gra miejska - to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbędą się w najbliższą niedzielę z okazji 66. urodzin Szczecina.
Tego dnia oficjalnie ruszy także portal o historii naszego miasta w formie internetowej encyklopedii.

- Będzie to ponad 3,5 tysiąca haseł o wydarzeniach, miejscach i ludziach związanych ze Szczecinem, a także blisko 6,5 tysiąca haseł przekierowujących - mówi pomysłodawca internetowej encyklopedii Arkadiusz Bis. - Naszą przewagą jest to, że możemy sobie pozwolić na pewne przymrużenie oka, bardzo ważne przy podawaniu tożsamości lokalnej. Większość słyszała stwierdzenie "ale urwał", a mało kto wie, że te samochody zjeżdżały na ulicy Kusocińskiego w Szczecinie. Jeżeli jest hasło ulica Kusocińskiego, to jako ciekawostka pojawia się informacja, że 250 tys. osób zobaczyło ulicę Kusocińskiego w Szczecinie.

Zabawa z okazji 66. urodzin Szczecina odbędzie się w niedzielę na Różance.
- Będzie to ponad 3,5 tysiąca haseł o wydarzeniach, miejscach i ludziach związanych ze Szczecinem, a także blisko 6,5 tysiąca haseł przekierowujących - mówi pomysłodawca internetowej encyklopedii Arkadiusz Bis.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty