Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Najlepsza gmina wiejska w rankingu Rzeczpospolitej stara się o nadanie praw miejskich. Pomysł podoba się wójtowi i radzie gminy. Mieszkańcy jednak woleliby dalej o Stepnicy mówić.. wieś.
Konflikt narasta od czasu ogłoszenia niezbędnych konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jak mówi wójt Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski dzięki nadaniu praw miejskich wieś może tylko zyskać.

Dzisiaj jest ten czas, że Stepnica ma szansę uzyskać prawa miejskie. Uzyskanie praw miejskich to wydarzenie historyczne dla takiej miejscowości-wzrasta wartość nieruchomości, jest większe zainteresowanie inwestorów, łatwiej jest promować gminę-tłumaczy Wyganowski.

Mieszkańcy do pomysłu nie są jednak przekonani.

Status miasta to nie są jakieś cudowne bramy sezamu i to nie znaczy, że inwestorzy będą tu z dnia na dzień zjeżdżali. To wątpliwy prestiż-uważają mieszkańcy Stepnicy.

Jak jednak twierdzi Marian Sieradzki burmistrz miasta Gościno, które prawa miejskie otrzymało 1 stycznia 2011 roku, wszystkie negatywne opinie są krzywdzące.

Należy całkowicie zdementować pogłoski, że będą droższe podatki, droższa woda, nauczyciele będę mieli zabrany dodatek. Są to kompletne bzdury-zapewnia Sieradzki.

Konsultacje społeczne w Stepnicy potrwają do 31 października.
relacja Łukasza Kolasy

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty