Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Bilety drożeją a jakość usług spada. Na szczecińskim dworcu PKP tylko w niektórych kasach za bilet zapłacimy kartą. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Bilety drożeją a jakość usług spada. Na szczecińskim dworcu PKP tylko w niektórych kasach za bilet zapłacimy kartą. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Bilety drożeją a jakość usług spada. Na szczecińskim dworcu PKP tylko w niektórych kasach za bilet zapłacimy kartą. Te które przyjmują tylko gotówkę nie są jednak oznaczone.
Zadaniem podróżnych to ogromny problem, bo często kończy się spóźnieniem na pociąg.

Środek nocy, na dworcu dwie otwarte kasy - pociąg odjeżdża za 10 minut. Stajemy na końcu krótszej kolejki. Gdy w końcu i my prosimy o bilet i wyciągamy kartę płatniczą okazuje się, że kartą tu nie zapłacimy.

Oznaczanie kas, w których nie można zapłacić karta, co w XXI wieku wydaje się wręcz niewiarygodne, zdaniem Krystyny Zdunek z działu handlowego przewozów regionalnych nie jest potrzebne: - Sam fakt, że nie ma takich nalepek na okienkach, to już oznacza, że nie ma możliwości zapłacenia kartą - uważa Zdunek.

Na 12 kas tylko w połowie, należących do Intercity można zapłacić kartą. Teoretycznie. Bo nikt jeszcze nie widział, by na dworcu wszystkie kasy były czynne.

Podobnie jest w autobusach komunikacji miejskiej. Na początku w dwóch, potem w pięciu a teraz w żadnej z kas. Szczecińscy pasażerowie nie mogą już kupować biletów płacąc kartą. Terminale są nieczynne. Umowa z operatorem wygasła i nie wiadomo kiedy będzie podpisana następna.

Ogłosiliśmy przetarg w tej sprawie - informuje Marta Kwiecień - Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego: - Pierwszy przetarg został unieważniony, obecnie trwa kolejny. Oferty można składać do 19 października, planujemy zainstalowanie terminali we wszystkich kasach biletowych - wyjaśnia.

Już w 2007 roku przedstawiciele ZDiTM-u zapewniali, że terminale będą we wszystkich kasach. Uruchomiono zaledwie 5. Doszło do tego na wniosek pasażerów i po wynikach specjalnej internetowej ankiety. Jak wynika z danych Zarządu najczęściej kartą płacili pasażerowie za bilety okresowe.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty