Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Saksofonista Sylwester Ostrowski zaprezentował w środę wieczorem w stolicy utwory z najnowszego albumu "When the groove is low". Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Saksofonista Sylwester Ostrowski zaprezentował w środę wieczorem w stolicy utwory z najnowszego albumu "When the groove is low". Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Znany szczeciński muzyk jazzowy, współpracujący z Radiem Szczecin i wielokrotnie koncertujący w naszym studiu, wystąpił w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Saksofonista Sylwester Ostrowski zaprezentował w stolicy utwory z najnowszego albumu "When the groove is low". - To promocja płyty oraz Szczecina - mówi Sylwester Ostrowski. - Zagraliśmy w kwintecie ze wspaniałymi artystami, z którymi nagrałem tą płytę.

Koncert odbył się w środę w stołecznym Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Wspaniały wieczór, wspaniała muzyka. Ona cały czas we mnie tkwi - przyznał Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia. - Jak zwykle, Sylwek Ostrowski pokazuje klasę.

- Od 10 lat organizujemy koncerty ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa i w Warszawie chcieliśmy podzielić się tym, co mamy w Szczecinie najlepsze - powiedziała Beata Pluta, dyrektor szczecińskiego oddziału Nordea Bank Polska.

- W Szczecinie jest potencjał, dobra energia muzyczna i mnóstwo siły kreatywnej - mówiła Dorota Serwa, nowo wybrana dyrektor Filharmonii Szczecińskiej. - Dołożę starań, aby jazz pojawił się też w filharmonii.

- Wspaniałe miejsce i wspaniali wykonawcy - powiedział Arkadiusz Litwiński, poseł na Sejm RP. - Sylwka znam od wielu lat i z przyjemnością patrzę na jego rozwój.

- Koncert był fantastyczny, a muzycy są sami dla siebie klasą - mówił Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. - Jestem dumny i cieszę się, że możemy razem z miastem finansować takie projekty.

Wielkim fanem Sylwestra Ostrowskiego jest także Yuji Matsuoka, dyrektor Yamaha Music Europe. - Współpraca z nim to dla mnie ogromna przyjemność.

Podczas koncertu razem z Sylwestrem Ostrowskim wystąpili: Reggie Moore (fortepian), Wayne Dockery (kontrabas), Newman Taylor Baker (perkusja) i Piotr Wojtasik (trąbka).
Znany szczeciński muzyk jazzowy, współpracujący z Radiem Szczecin i wielokrotnie koncertujący w naszym studiu, wystąpił w Muzeum Powstania Warszawskiego. Realizacja: Łukasz Szełemej [PR Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty