Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Psitułek. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Psitułek. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Jamniczka o imieniu Julka od kilku dni ma dwoje młodych. Suczka nad wyraz troskliwie opiekuje się swoimi nowymi dziećmi. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że - adoptowała dwoje kociąt.
Koty zostały podrzucone pod dom państwa Żelechów nocą. Najpierw opiekowała się nimi cała rodzina, która prowadzi hotel dla psów, później obowiązki wychowawcze przyjęła na siebie jamniczka Julka. - Postanowiła, że będzie miała mleko. Nie wiem, jak to zrobiła, ale dostała tego mleka i teraz opiekuje się tak, jak szczeniakami - przyznaje Paweł Żelech.

Rodzina przyznaje, że pies po prostu adoptował kociaki. - Nie pojechała nawet na wystawę jamników, bo została w tym czasie mamą - mówią domownicy.

Co ciekawe, Mariola i Budzik - bo tak nazywają się kocięta - nie są pierwszymi przybranymi dziećmi Julki. Wcześniej suczka wychowała także dorosłego już kota, Bereta. Wszystkie dzieci jamniczki mają jednak problemy z tożsamością. - Kot, któremu od rana będziemy musieli powtarzać, że jest kotem, a nie psem - mówi Katarzyna Żelech.

Instynkt macierzyński Julki to według Żelechów doskonały przykład, że miłość nie zna granic.
Relacja Tomasza Owsika-Kozłowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty