Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Z okazji Święta Niepodległości w całym Zachodniopomorskiem szykuje się kilkadziesiąt imprez. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Z okazji Święta Niepodległości w całym Zachodniopomorskiem szykuje się kilkadziesiąt imprez. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zawody sportowe, żywe lekcje historii, wspólne śpiewanie i marsze. Z okazji Święta Niepodległości w całym Zachodniopomorskiem szykuje się kilkadziesiąt imprez.
W Świnoujściu pod pomnikiem Bohaterów Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej rozpocznie się uroczysta sesja rady miasta. Początek o godz. 11. Z kolei w Dziwnowie od południa trwać będzie piknik niepodległościowy. W programie m.in.: żywa lekcja historii, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz ognisko i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W tym samym czasie w Kamieniu Pomorskim trwać będą biegi niepodległościowe w kilku grupach wiekowych.

ZOBACZ, CO PRZYGOTOWANO W SZCZECINIE.

Mieszkańcy Goleniowa jak zwykle spędzą 11 listopada na ulicach. Ponad dwa tysiące biegaczy - od przedszkolaków po seniorów - wystartuje w niedzielę w 24. Goleniowskiej Mili Niepodległości.

Jedna z największych w regionie imprez biegowych rozpocznie się o godz. 11 wyścigiem trzylatków. Potem co kwadrans startować będą kolejne grupy wiekowe. Na godz. 14 przewidziany jest początek Mili Open, w której wystartować ma m.in. uczestnik olimpiady w Londynie - Marcin Lewandowski.

W związku z zawodami od rana są zamknięte niektóre goleniowskie ulice: Sportowa, Szczecińska i Norwida, a od godz. 13.30 kierowcy nie przejadą także ul.: Andersa, Konopnickiej, Matejki, Akacjową, i Lipową.

Marsz Niepodległości ruszy także w Stargardzie Szczecińskim. To inicjatywa osób, skupionych wokół Daniela Sosina, znanego ze swojej walki z poradzieckim pomnikiem na Placu Wolności. Uczestnicy pochodu chcą wyruszyć ok. godz. 13.

W ramach oficjalnych uroczystości obchody w Stargardzie rozpocznie msza św. w Kolegiacie oraz przegląd oddziałów Stargardzkiego Garnizonu na starówce. W niedzielę zaplanowano również koncert w sali widowiskowo- teatralnej Centrum Kultury. Pieśni patriotyczne we własnej aranżacji przedstawi Folk Kapela Góralska Hora ze Szczyrku w Beskidzie Śląskim.

W Choszcznie pomyślano o wędkarzach i brydżystach. Z okazji 11 listopada odbędą się tam zawody. W Białym Borze natomiast przez centrum przedefilują kawalerzyści w uniformach II RP.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty