Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Link w Szczecinie - fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Link w Szczecinie - fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Jest klimatyzowany, ma udogodnienia dla niepełnosprawnych i ponad 140 miejsc siedzących. Link, czyli najnowocześniejszy pociąg w Polsce będzie wozić mieszkańców Pomorza Zachodniego. W czwartek wyruszył w swoją pierwszą, testową podróż ze szczecińskiego Dworca Głównego na Niebuszewo.
Pojazd, za który urząd marszałkowski zapłacił ponad 7 mln zł, od piątku będzie kursować między Szczecinem a Kołobrzegiem.

- Jest super. Ładny i elegancki. Zobaczymy, jak się będzie sprawował - przyznawali podróżni.

Zalety Linka wymieniał też maszynista Marek Bęczkowski.

- W porównaniu do starego taboru, ten jest bardzo wygodny. Można jechać swobodnie i bez obciążania kręgosłupa - mówił Bęczkowski.

Nowy pociąg jest nie tylko wygodny, ale też bezpieczny.

- To pierwszy pojazd na świecie, który spełnia tzw. cztery scenariusze zderzeniowe - zachwalał prezes bydgoskiej PESY, Tomasz Zaboklicki. - Z pociągiem z naprzeciwka, ciężarówką oraz z samochodem osobowym, a także wariant najechania na tył pociągu.

Wraz z premierą nowego Linka odbyło się rozwiązanie konkursu fotograficznego "Upoluj Smerfa". Wśród zdjęć nadesłanych przez naszych słuchaczy jury wybrało dwójkę laureatów: Roberta Nowickiego i Piotra Chamczyka. To ich zdjęcia pociągu "Smerf" okazały się najlepsze.

- Zainteresowanie konkursem było spore - przyznaje Marcin Szmyt z urzędu marszałkowskiego.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali tablety. Plebiscyt zorganizowali wspólnie marszałek województwa zachodniopomorskiego oraz Przewozy Regionalne.
Relacja Ewy Ostapowicz.
- Zainteresowanie konkursem było spore - wyjaśnia Marcin Szmyt z urzędu marszałkowskiego.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty