Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Docierają do nas informacje o rozłamie w proteście rolników. Swój udział w czwartkowych demonstracjach zawiesili działacze izby i kółek rolniczych w regionie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Docierają do nas informacje o rozłamie w proteście rolników. Swój udział w czwartkowych demonstracjach zawiesili działacze izby i kółek rolniczych w regionie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Docierają do nas informacje o rozłamie w proteście rolników. Swój udział w czwartkowych demonstracjach zawiesili działacze izby i kółek rolniczych w regionie.
Ich przedstawiciele uważają, że jest jeszcze za wcześnie, aby krytykować rząd za bezczynność.

Uczestnicy protestu oskarżają rząd o łamanie postanowień porozumienia podpisanego podczas ostatniego protestu w Szczecinie. Dodają, że wbrew obietnicom nadal nie rozpoczęły się prace nad zmianą przepisów, które miały uniemożliwić spekulacje podczas sprzedaży ziemi przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Szef komitetu protestacyjnego oskarża rząd o opieszałość w realizacji postanowień.

Jak mówi przedstawiciel kółek Jan Kozak, na kolejną akcję jest jeszcze za wcześnie. Podobnego zdania jest prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Julian Sierpiński. - Jesteśmy w trakcie wdrażania przetargów. Ustalamy kryteria. Praca trwa. Myślę, że system jest uszczelniony przyzwoicie i rolnicy będą wygrywali przetargi - uważa Sierpiński.

Sierpiński dodaje, że protest jest organizowany przez związek zawodowy, a Izba Rolnicza skupia się na wdrażaniu nowego, korzystnego prawa.

Tymczasem zakończył się czwartkowy protest rolników na drogach w naszym regionie. Około 40 ciągników dojechało starą trójką do Pyrzyc. Manifestacja zakończyła się również na drodze krajowej nr 10. Ciągniki dotarły do miejscowości Krąpiel koło Stargardu Szczecińskiego.
Jak mówi przedstawiciel kółek Jan Kozak, na kolejną akcję jest jeszcze za wcześnie.
Podobnego zdania jest prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Julian Sierpiński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty