Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

20.05.2019

Nasz Słuchacz ma mieszkanie w STBS. Uznał jednak, że jest ono za drogie w utrzymaniu, chciałby zwrotu swojego wkładu, by wystąpić do miasta o lokal komunalny - np. w programie "mieszkanie za remont". Niestety ma za to ujemne punkty. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Grób dziadków naszego Słuchacza został w marcu zniszczony podczas wichury, silny wiatr uszkodził też inne nagrobki. Jakie są procedury w takich sytuacjach, czy ZUK ma obowiązek powiadomienia rodziny? Naszym gościem był rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

Toalety nad morzem to temat powracający razem z sezonem. Dlaczego od wielu lat nadmorskie gminy nie udostępniają ich bezpłatnie? Wyjście do toalety razem z rodziną kilka razy dziennie to wydatek ponad 20 zł W efekcie wydmy i okolice plaży, czy to w Świnoujściu, Rewalu lub Międzywodziu, najpierw czuć, a dopiero potem widać. A przecież turyści wnoszą tzw. opłaty uzdrowiskowe lub klimatyczne. Naszymi gośćmi były radna Rady Miasta Świnoujścia, była wiceprezydent tego miasta Joanna Agatowska oraz Hanna Nowak z biura prasowego Urzędu Miasta.

Nasz Słuchacz, pan Cezary często przyjeżdża samochodem do centrum Szczecina. Jedna rzecz go zastanawia - kiedy w końcu będzie można płacić kartą za postój w Strefie Płatnego Parkowania? Naszym gościem był rzecznik spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne Wojciech Jachim.

Pogorzelcy z dzielnicy Żydowce otrzymują już pomoc... Dziękujemy.
Zaprasza Janusz Wilczyński

17.05.2019

Zbliża się sezon, czy w związku z tym nad morzem będzie więcej karetek? Mówiła o tym rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Paulina Targaszewska.

Nasza Słuchaczka z Myśliborza otrzymuje z Ośrodka Pomocy Społecznej tzw. dodatek energetyczny. Ostatnio dofinansowanie do rachunku za prąd zostało zwaloryzowane o 2 grosze. Decyzję o tym jednak wysłano listem poleconym, który kosztował... 8 zł. Jak się okazuje to wynik zmiany kwot, które opublikowało Ministerstwo Energii. Publikujemy pełną odpowiedź dyrektora OPS w Myśliborzu Błażeja Kowzana.
W podobnych przypadkach inną metodę stosują urzędy skarbowe. Mówiła o tym rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

Nasz Słuchacz był u dermatologa - w ramach NFZ. Lekarz uznał, że problem z którym zgłosił się mężczyzna wymaga interwencji lekarza medycyny estetycznej - bez finansowania NFZ. Słuchacz zapytał, czy może jakiegoś polecić. A lekarz polecił.. sam siebie. Naszym gościem był Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Szczecinie prof. dr hab. n. med. Jacek Różański.

W Niedźwiedziu w gm. Kobylanka zmodernizowano boisko piłkarskie, niestety brakuje tam siatek, które ustawia się bramkami. W efekcie "pudła" lądują na ulicy - informuje nasz Słuchacz, pan Roman. Naszym gościem był prezes klubu Znicz Niedźwiedź Piotr Jałoszyński.

Nasz Słuchacz zauważył dziś rano samochód szczecińskiej Straży Miejskiej, który podwoził pasażerkę. To się już nie powtórzy - zapewniała rzeczniczka SM Joanna Wojtach.

Mamy sporo pytań dot. pomocy pogorzelcom, potrzebne są m.in. ubrania: Gabrysia - 2 lata rozm. 92, buty 20; Aurelia - 7 lat wzrost 134, buty 31; Laura - 9 lat 146-154, buty 32; Klaudia - 17 lat 164 S, buty 37; Radek - 18 lat 178 L, buty 43-44, Mama wzrost 164, buty 39, Tata 164, buty 41.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

16.05.2019

Trwa zbiórka dla pogorzelców z osiedla Żydowce-Klucz. W pożarze domu w ub. wtorek zginęła 70-letnia kobieta, ucierpiało czworo dzieci i ich rodzice, spłonął ich dobytek. Naszymi gośćmi byli współorganizatorzy zbiórki Agnieszka Bartman-Jóźwik i Zbigniew Jarzembek.
Szczegóły:
https://pomagam.pl/ymr6obvz?utm_source=messenger&utm_medium=invitation&fbclid=IwAR337p2kXK5HelYmrUl3qkhWJ7y6IsJKXEv83A-h8ICYNPy0N3e1WZjbRFQ

Dlaczego podczas Pikniku nad Odrą teren wokół fontanny był ogrodzony - pyta się nasz Słuchacz, pan Robert. Naszym gościem była Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska, Turystyka Wydarzenia.

"Cudowne" mydło za 400 zł, "cudowne" łóżko do masażu za 18 tys. - to i wiele innych rzeczy można kupić w jednym z salonów w centrum Szczecina. Pokazy są za darmo, potem jednak wiele osób decyduje się na zakup wydając oszczędności swojego życia lub zadłuża się. Naszymi gośćmi będą pan Marek, który był na takim pokazie oraz zastępca Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie Łukasz Peryt.

Nasz Słuchacz narzeka na słabe skomunikowanie Szczecina ze stolicą, wyjazd na jeden dzień np. koleją jest bardzo utrudniony, pociąg jedzie 7 godzin. Wszystko przez remont torów tłumaczyła rzeczniczka PKP Intercity S.A. Agnieszka Serbeńska.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

15.05.2019

Pasażerowie korzystający w Szczecinie z busów nie mają łatwego życia, wiele przystanków jest po prostu na chodniku, bez toalet czy wiat, nie ma też centralnego miejsca przesiadkowego - tak jak w Stargardzie. Czy to się zmieni, czy Szczecin ma jakikolwiek plan budowy centrum busowego? Naszym gościem był Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Brat naszej Słuchaczka chciał odebrać na poczcie korespondencję sądową w imieniu swojej mamy, która zmarła kilka lat temu, Niestety jest to niemożliwe. O zasadach odbioru przesyłek mówił - radca prawny w Poczcie Polskiej S.A. Łukasz Iżowski.

Nasz Słuchacz (nie wdając się w szczegóły) chciał usunąć paznokieć, umówił się do jednej z przychodni, która ma umowę z NFZ. Niestety chirurg odesłał naszego Słuchacza do podologa, specjalisty z zakresu leczenia chorób stóp. Zabieg miał kosztować 300 zł. Naszym gościem była rzeczniczka zachodniopomorskiego oddziału NFZ w Szczecinie Małgorzata Koszur.

Rozpoczął się remont alejek w Parku Żeromskiego, zrywany jest asfalt, zastąpi go podłoże "mineralne". Czy będzie pylić, dlaczego nie będzie można teraz jeździć tamtędy rolkami - pyta się nasz Słuchacz, pan Łukasz. Naszym gościem była Paulina Łątka z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.
Zaprasza Janusz Wilczyński

14.05.2019

W audycji powróciliśmy do poruszonej we wtorek sprawy odpadów zalegających na jednym z placów w Stargardzie. Naszymi gośćmi byli rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska - Sochalska oraz rzecznik Urzędu Miasta w Stargardzie.

Oferty na budowę w Szczecinie schroniska dla zwierząt o ponad 10 mln przekraczają zaplanowany budżet. W efekcie inwestycja może kosztować blisko 30 mln zł, sporo warta jest też działka, na której ma ona powstać. Schronisko ma pomieścić 220 zwierząt, w przeliczeniu miejsce dla jednego zwierzęcia będzie kosztować blisko 140 tys. zł. Co dalej ze schroniskiem, czy wydatek tylu milionów ma sens? Naszymi gośćmi byli przewodnicząca komisji ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, radna klubu Bezpartyjni w Radzie Miasta Szczecina Jolanta Balicka oraz członek tej komisji, radny PiS Leszek Duklanowski.

Radna Jolanta Balicka mówiła także o tym, że Rada Miasta zaskarży decyzję wojewody, który unieważnił uchwałę regulującą przewóz wózków inwalidzkich autobusami i tramwajami.

Powoli nasz cykl "śmieci wokół nas" zamienia się w "opony wokół nas", m.in. na ulicy Szczawiowej i przy Jelenich Stawach - o czym informują nas Słuchacze, m.in. pan Paweł i Marek. Interwencje zapowiedziała rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

13.05.2019

"Piknik nad Odrą" sparaliżował ruch w Szczecinie w ub. piątek. Dlaczego ulicę Jana z Kolna mimo, że impreza rozpoczynała się dopiero w sobotę zamknięto dzień wcześniej? Naszym gościem był prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki Wojciech Heliński. W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy.

W maju szczeciński ZBiLK przewiduje kolejną pulę lokali w programie "Mieszkanie za remont". "Punktacja nadal jest niekorzystna dla osób, które wynajmują mieszkanie - za to jest minus 20 punktów" - pisze do nas Słuchacz, pan Tomasz. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Zaprasza Janusz Wilczyński

10.05.2019

Wojewoda po raz kolejny miał zastrzeżenia do uchwały regulującej przewóz w szczecińskiej komunikacji miejskiej elektrycznych wózków inwalidzkich i skuterów. Szczecińscy radny określili m.in. dopuszczalne wymiary takiego pojazdu, prawnicy wojewody tego jednak nie zaakceptowali. Naszymi gośćmi , gośćmi byli dyrektor wydziału prawnego w Urzędzie Wojewódzkim Małgorzata Nej-Kanarek i prezes Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie Włodzimierz Sołtysiak.

Przy feralnym słupie przy Basenie Górniczym pojawiły się już separatory... W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy nt. ostatnich wypadków w tym miejscu.

Z kolei przy Jelenim Stawie znów są sterty śmieci, część pozbierał nasz Słuchacz, pan Marek Zawadzki.
Zaprasza Janusz Wilczyński

09.05.2019

Poranny wypadek w pobliżu Basenu Górniczego to kolejne tego typu zdarzenie w tym miejscu, na szczęście tym razem bez ofiar. Jak się okazuje najwcześniej za rok przy Basenie Górniczym zostanie zainstalowany fotoradar lub wprowadzony zostanie tam odcinkowy pomiar prędkości - mówił nasz gość, Wojciech Król z Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego. Nad poprawą bezpieczeństwa w tym rejonie debatowali dziś członkowie zespołu ds. bezpieczeństwa przy Prezydencie Miasta.
- W tym rejonie ustawimy specjalne separatory wypełnione piaskiem, dłuższy będzie też odcinek ograniczenia prędkości do 50 km/h, słup o który rozbijały się auta jest już na tyle uszkodzony, że i tak trzeba go zdemontować, planujemy go przesunąć w stronę Basenu Górniczego - mówił Arkadiusz Kuzio z zespołu.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

08.05.2019

W maju szczeciński ZBiLK przewiduje kolejną pulę lokali w programie "Mieszkanie za remont". "Punktacja nadal jest niekorzystna dla osób, które wynajmują mieszkanie - za to jest minus 20 punktów" - pisze do nas Słuchacz, pan Tomasz. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

W ostatnich dniach jest chłodniej, trochę też popadał deszcz, w lasach nadal jednak jest zagrożenie pożarowe. Naszym gościem był rzecznik Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej st. sekcyjny Przemysław Majer.

Sezon letni już się zbliża, do miejscowości nadmorskich przyjechali także oszuści oferujący grę w tzw. trzy kubki. Mimo ostrzeżeń policji i innych instytucji nadal wśród turystów są osoby, które tracą na tym pieniądze. Jak się okazuje ukarać można także uczestnika gry, nie tylko organizatorów. Naszym gościem była rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim sierż. Aleksandra Berenda.

Nasza Słuchaczka kilka dni temu wysłała nam zdjęcia z Ogrodu Pamięci na Cmentarzu Centralnym, który nie wyglądał najlepiej - teren ten sprzątany 2 razy w miesiącu - mówił rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

Pasażerowie korzystający z busów jeżdżących na trasie Szczecin - Stargard narzekają na warunki, w których muszą oczekiwać. Przy ulicy Św. Ducha w Szczecinie jest wieczna prowizorka - inaczej niż w Stargardzie, gdzie otwarto Centrum Przesiadkowe - tam firmy przewozowe korzystają z niego bezpłatnie. Naszym gościem Adam Fedeńczak z jednej z firm przewozowych.

Z cyklu śmieci wokół nas - tym razem Puszcza Bukowa, zdjęcie wykonał pan Zdzisław.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

07.05.2019

W Stargardzie od dwóch lat w plastikowych pojemnikach składowane są niebezpiecznie, rakotwórcze substancje - część z baniaków jest uszkodzonych. Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo, o sytuacji wiedzą odpowiednie służby, sprawą zainteresowała się też prokuratura. Naszymi gośćmi byli pani Elżbieta, która poinformowała nas o sprawie, a także Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Andrzej Miluch i Piotr Styczewski z Urzędu Miasta w Stargardzie.

Nasz Słuchacz, pan Artur zauważył, że na remontowanej ulicy Małkowskiego niewiele się dzieje. Jak informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM wykonawca czeka na materiały. Czekamy na informacje - do kiedy..

Sztorm uszkodził zejścia na plaże pomiędzy Pogorzelicą a Niechorzem. Naszym gościem był wójt Rewala Konstanty Tomasz Oświęcimski.

A propos porządków - przy Janickiego 15 jest nieoficjalne wysypisko - o czym informuje pan Grzegorz. Sprawą zainteresowaliśmy Straż Miejską.

Z kolei pan Łukasz zwrócił uwagę na kable 400 V położone wprost na bulwarach w pobliżu Kapitanatu Portu. Naszym gościem była rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej Celina Wołosz.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1234567

FOTOGALERIA

20.05.2019
20.05.2019
20.05.2019
20.05.2019
16.05.2019
16.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
15.05.2019
15.05.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.