Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

20.09.2019

Nasz Słuchacz, pan Wojciech skorzystał z "zielonego" parkomatu przy ul. Małopolskiej 7. Będzie interwencja NiOL zapowiedział to rzecznik spółki Wojciech Jachim.

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na słabe zabezpieczenia stosowane podczas prowadzenia robót drogowych - m.in. dwa dni temu samochód dostawczy potrącił mężczyznę pracującego na poboczu autostrady A6. Naszymi gośćmi byli rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk i redaktor naczelny portalu brd24.pl Łukasz Zboralski.

Napisała do nas Słuchaczka, pani Małgorzata : "Jestem właścicielką małego psa. Często, kiedy wychodzę z nim na spacer spotykam dzieci wyprowadzające bez opieki dorosłych agresywne, duże psy np. owczarki niemieckie. Z trudem utrzymują na smyczy wyrywającego się do ataku psa. Co się stanie gdy owczarek wyrwie się i pogryzie mnie i mojego psa? Nie chcę nawet tego sobie wyobrażać. " Naszym gościem była Joanna Wojtach.
Zaprasza Janusz Wilczyński

19.09.2019

Remont 5 szczecińskich witaczy miał się zakończyć ponad tydzień temu, kierowców jednak nadal "witają" jedynie betonowe słupy. Dlaczego? O tym mówiła rzeczniczka ZDiTM. Hanna Pieczyńska mówiła też jak zakończyła się sprawa sporu z spółką ENEA o skrzynkę energetyczną wybudowaną na środku chodnika.

Najwcześniej wiosną 2020 roku rozpocznie się naprawa torowiska na trasie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.
Latem na moście Pionierów wygięła się szyna, a tramwaje jadące w kierunku Prawobrzeża na pewnym odcinku muszą zwalniać do 10km/h - tłumaczył na naszej antenie w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie. Naprawa szyny potrwa. Przewidujemy, że na wiosnę rozstrzygniemy przetarg - dodał Zieliński.

Wieża widokowa w Rezerwacie Przyrody Świdwie jest nadal zamknięta.Dlaczego? O tym mówiła Anna Ołów Wachowicz z RDOŚw Szczecinie.

Włączyć ogrzewanie czy nie włączyć - oto jest pytanie. O zasadach włączania ogrzewania mówił zastępca prezesa SM Śródmieście Zbigniew |Dunikowski.
Zaprasza Janusz Wilczyński

18.09.2019

Mamy małą zagadkę - oto zdjęcia wykonane przy u. Wielkopolskiej, jedno w ub. poniedziałek, drugie we wtorek. Czym się różnią? Interwencję zapowiedział nasz gość, rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek oraz rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Teren u zbiegu ulicy Piastów i Kordeckiego od wielu lat nie jest wizytówką Szczecina. Jakie plany dot. tej nieruchomości ma Miasto? Mówił o tym Tomasz Klek.

Opóźnia się akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie skierowana do szczecińskich seniorów. Na tę sprawę zwrócili nam uwagę nasi Słuchacze. - Jest opóźnienie, ale nie z naszej winy, mówiła Marta Kufel z biura prasowego szczecińskiego magistratu. - Z informacji, które uzyskałam wynika, że Światowa Organizacja Zdrowia później niż zazwyczaj wydała rekomendację dotyczącą szczepów zawartych w preparatach na ten sezon. Miało to istotny wpływ na cały proces produkcji szczepionki, później zaczęła się produkcja i tym samym jest opóźnienie w dostarczeniu preparatu do hurtowni.

Czy to sukces czy nie - sprawa otwarta - organizator imprezy w klubie Elefunk dla licealistów zmienił znaczenie niebieskiej opaski - teraz już nie jest "postaw mi piwo" tylko jestem nieśmiały/a". Była interwencja dzielnicowego - mówiła podkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji W Szczecinie.

Mamy sporo komentarzy na temat prototypowania Placu Orła Białego. Swój pogląd przedstawił Piotr Czypicki ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego.

Z milszych rzeczy - gratulujemy motocykliście dystansu. i żółtego kasku.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

17.09.2019

Noce są już chłodne. Co trzeba zrobić, aby wspólnoty czy spółdzielnie mieszkaniowe zwróciły się do Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, aby włączyła ciepło? Odpowiada Danuta Misztal z SEC.

Czy w Szczecinie funkcjonuje nocna pomoc weterynaryjna? Na jakich zasadach? Mówi lekarz weterynarii Andrzej Pępiak.

Pan Stanisław proponuje, aby szkoły przesłały do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wykaz uczniów. Dzięki temu, uczniowie korzystający z darmowej komunikacji miejskiej, nie musieliby w kasach ZDiTM pokazywać ważnej legitymacji. Taka zmiana nie jest obecnie możliwa, twierdzi rzeczniczka Zarządu Hanna Pieczyńska.

Pan Wojciech odziedziczył dług po swoim bracie. Jednak prokuratura ustaliła, że dług obciąża oszusta, który ukradł dowód osobisty brata. Mimo tych ustaleń sąd potwierdził zobowiązanie p.Wojciecha wobec wierzyciela. Wierzyciel ściągnął z jego konta 11 tys. złotych. Pan Wojciech twierdzi, że jego adwokat odradził mu odwołanie od tego wyroku...
Goścmi audycji są p.Wojciech i Andrzej Zajda - adwokat.
Zaprasza Janusz Wilczyński

16.09.2019

W audycji powróciliśmy do sprawy śmieci przy ul. Mazurskiej 4. Naszym gościem była Katarzyna Bartosik ze spółki Henko Zarządzanie Nieruchomościami.

Korki, nerwy i długie oczekiwanie na podniesienie rogatek - tak wygląda codzienność na przejeździe kolejowym w Szczecinie Dąbiu na ulicy Pomorskiej. Od dawna mówi się o konieczności budowy tam wiaduktu - tym bardziej, że niedługo ma ruszyć Kolej Metropolitalna i ruch kolejowy będzie tam jeszcze większy. Czy Miasto Szczecin wybuduje tam wiadukt? Naszym gościem był zastępca Prezydenta Szczecina Michał Przepiera.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk

13.09.2019

Na skrzyżowaniu ulic Reduty Ordona i Łukasińskiego znów doszło do wypadku - informuje pan Tomasz.

Coraz więcej dzików jest w Szczecinie - kto powinien prowadzić odstrzał tych zwierząt na miejskich terenach? Naszym gościem był rzecznik Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Szczecinie Bartosz Bukowski.

Wczoraj na terenie składowiska opon przy ul. Miłej w Szczecinie Dąbiu spotkali się m.in. dzierżawca terenu praz przedstawiciele Miasta, PSP i PKP. O szczegółach mówiła Paulina Łątka z biura prasowego UM Szczecin oraz kap. Franciszek Goliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Na terenie portowych wód morskich obowiązują zakazy połowu m.in. "spinningowego". Dlaczego? O tym mówił Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie Artur Maciąg.

Przy bloku na ulicy Mazurskiej 4 piętrzą się sterty śmieci, jak pisze nasz Słuchacz - mieszkańcy mają dość segregacji. Czekamy na komentarz zarządcy, spółki Henko Zarządzanie Nieruchomościami.

W Świnoujściu na ulicy Fińskiej trwa rozbiórka azbestowego dachu, czy to bezpieczne? Pyta się nasz Słuchacz. Sprawdzamy sygnał..

W klubie Elefunk w najbliższy piątek odbędzie się kontrowersyjna zdaniem naszego Słuchacza impreza - licealiści będą mogli pić alkohol...
Zaprasza Krzysztof Kukliński

12.09.2019

Co roku Szczecin remontuje po kilkaset metrów ulicy Gdańskiej, a co z generalnym remontem tej ulicy, zapowiadanym od wielu lat? Naszym gościem był Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta.

SEC na dwa dni odłączył ciepłą wodę na kilku osiedlach na Prawobrzeżu, czy liczniki na ciepłą wodę nadal działają? - zastanawiają się nasi Słuchacze. Naszym gościem była rzeczniczka Szczecińskiej Energetyki Cieplnej Danuta Misztal.

Rzeka Płonia jest zanieczyszczona, są tam powalone drzewa i śmieci - informuje nasz Słuchacz, pan Robert. O sprawie mówił rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Michał Kaczmarek.

Dwa dni temu w Szczecinie testowany były syreny alarmowe. Nasi Słuchacze zastanawiają się, jak mają reagować, a poza tym gdyby doszło do realnego zagrożenia to gdzie na terenie Szczecina są np. schrony? Naszymi gośćmi byli Dariusz Sadowski z biura prasowego Urzędu Miasta oraz szczeciński przewodnik Tomasz Wieczorek.

Będą pieniądze na dodatkowy odstrzał dzików, na ok. 200 osobników - mówi Ryszard Czeraszkiewicz, który zajmuje się tym na zlecenie miasta.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

11.09.2019

Od maja nieczynna jest winda na kładce nad ulica Hangarową. Pisał o tym w interpelacji nasz gość, radny KO w Radzie Miasta Szczecina Marcin Biskupski. Dlaczego to tyle trwa - to tłumaczył Piotr Zieliński z Urzędu Miasta.

Napisał do nas jeden z rodziców dziecka uczęszczającego do SP nr 8: "Problem polega na zorganizowaniu przez szkołę odbioru i przyprowadzania dzieci z klas 1-3. Pracownicy szkoły wymyślili konieczność odbierania dzieci w szatni i zakaz wejścia do szkoły głównym wejściem, co stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich przebywających w placówce. Na załączonych zdjęciach widoczne jest jedyne wejście do szkoły dla rodziców oraz kolejka rodziców. Drzwi o szerokości ok. 80 cm mają być przejściem dla rodziców około 200 dzieci z klas 1-3 oraz innych. W ciasnym korytarzu nie ma wentylacji, a aby dostać się do budynku trzeba łokciami przeciskać się przez stojący tłum." Naszym gościem był dyrektor placówki Krzysztof Ponikowski.

W samochodzie zaparkowanym na jednym z osiedlowych parkingów przy ul. Przyjaciół Żołnierza zamieszkali bezdomni. Nasi Słuchacze narzekają, że ludzie ci brudzą, śmiecą a swoje potrzeby załatwiają w okolicy. Niestety służby niewiele mogą zrobić, czy to patowa sytuacja? Więcej na ten temat powiemy dziś w naszej audycji, naszym gościem był kierownik Osiedla Piastowskiego w SM Wspólny Dom Mirosław Puc.

W Dębnie nie można kupić alkoholu między godziną 22 a 6 rano. Czy to dobry pomysł? Swoją opinię wyraził w audycji dyrektor Ośrodka Terapii Uzależnień od Alkoholu w Szczecinie Jerzy Moroz.

Nasz stały Słuchacz wysłał nam zdjęcie niezabezpieczonej latarni przy ul. Jodłowej.
Zaprasza Janusz Wilczyński

10.09.2019

Nasza Słuchaczka ma niepełnosprawne dziecko i korzysta z przewozów do szkoły organizowanych przez miasto. Niestety godziny przyjazdów i odjazdów nie są dostosowane do zajęć w szkole. Naszym gościem był rzecznik MOPR w Szczecinie Maciej Homis.

W Bartoszewie powstała pętla autobusowa, autobusów tam jednak nie ma. Przejazdy uruchomimy w przyszłym rok mówił zastępca burmistrza Polic Maciej Greinert.

Pod mieszkaniem naszej Słuchaczki powstał bar, niestety wentylatory są głośne, że nie da się wytrzymać - relacjonuje kobieta. Naszymi gośćmi byli rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Kapłan oraz Robert Klecha ze Spółdzielni Mieszkaniowej Śródmieście.

Trwają przygotowania do wyczekiwanej przez mieszkańców m.in. Bezrzecza inwestycji - nowej drogi, równoległej do Modrej i Koralowej. Na jakim etapie są przygotowania? Mówił o tym kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w urzędzie Gminy Dobra Tomasz Kakowski.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

09.09.2019

Miało być 40 proc. jest 30 - tyle wynosi zaawansowanie prac przy budowie węzła Kijewo. Od wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad może naliczać kary spółce Energopol Szczecin za każdy dzień opóźnienia. Szczecińska firma uważa, że w związku ze wzrostem cen za m.in. materiały budowlane i robociznę wartość kontraktu trzeba podwyższyć. Złożyła nawet wniosek do sądu, by ten zabronił jest wykonywania dalszych prac - bo to ma powodować dalsze straty. Są to odrzucił - mówił w naszej audycji rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

W porzuconym samochodzie zaparkowanym przy ulicy Przyjaciół Żołnierza zamieszkali bezdomni - alarmuje nasz Słuchacz. Znamy sprawę, osoby te nie potrzebują pomocy, a parking należy do spółdzielni mieszkaniowej - mówiła rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Pod koniec lipca w Szczecinie powstały ronda półturbinowe, czy to rozwiązanie się sprawdza? Naszym gościem był ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego Filip Grega.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1234567

FOTOGALERIA

05.08.2019
27.08.2019
27.08.2019
09.08.2019
03.09.2019
25.07.2019
11.09.2019
05.08.2019
31.07.2019
01.08.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.