Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

15.11.2019

Tablice informacyjne to temat rzeka - ostatnio nawet dezinformowały, bo przez kilka dni pokazywały Trasę Zamkową w kolorze czerwonym, tymczasem była ona całkowicie przejezdna. Naszym gościem była Paulina Łątka z biura prasowego Urzędu Miasta.

"Święty Mikołaj nie istnieje" - to hasło przewodnie nowej kampanii reklamowej sieci Netto. Część naszych Słuchaczy uważa, że jest ona nietrafiona, m.in. ze względu na dzieci, które na św. Mikołaja czekają często cały rok. Naszym gościem była rzeczniczka sieci Mariola Skolimowska.

Mimo zapewnień rzecznika spółki Energopol Szczecin pracownicy nadal nie dostali pieniędzy za pracę - tak przynajmniej twierdzą sami zainteresowani. Ponadto firma miała otrzymać 14 mln zł z tytułu zaliczki od GDDKiA związanej z budową obwodnicy Warzymic i Przecławia. Czy to prawda? Naszym gościem był rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Zainstalowanie fotoradaru przy Basenie Górniczym coraz bliżej. Naszym gościem był Arkadiusz Kuzio z Zespołu ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego oraz mobilności transportu przy Prezydencie Szczecina.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

14.11.2019

Ciężarówka należąca do jednej z firm transportowych ma nietypowe oznakowanie. Czy to łamanie prawa? Naszym gościem był adwokat Andrzej Zajda.

Urząd Lotnictwa Cywilnego prowadzi akcję "Laser to nie zabawka". W ostatnim czasie nasiliły się "ataki" użytkowników zielonych laserów na przelatujące samoloty czy helikoptery. Zdaniem pilotów to idiotyczna zabawa, która może się źle skończyć. Naszym gościem był wiceprezes ds. Standardów Lotniczych Urzędu Lotnictwa Cywilnego Michał Witkowski.

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na śpiących pasażerów w nocnych autobusach. Naszym gościem był kierownik działu przewozów w spółce PKS Szczecin Marek Leszczyński.

Przez najbliższe 4 miesiące w rejonie ul. Traugutta i Al. Wojska Polskiego obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu komunikacji miejskiej. "Zlikwidowane zostały m.in. przystanki autobusowe linii 53, 60 i 67. Taki stan rzeczy ma obowiązywać minimum cztery miesiące. Konsekwencją takiego rozwiązania jest to, że znaczna część podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej nie jest w stanie dotrzeć do ośrodka." - pisze nasz Słuchacz pan Wiesław. Naszym gościem była kierownik DDPS nr 2 Małgorzata Wróblewska- jak mówiła - seniorzy mają teraz do pokonania ok. 1 km od najbliższego przystanku.

Mężczyźni narodowości romskiej oferują mieszkańcom domów jednorodzinnych okazyjną wymianę rynien. Jak zapewniają - zostały im one z budowy i dlatego usługę wyceniają tylko na 250 złotych. W trakcie montażu jednak okazuje się, że cena rośnie do ponad 2 tysięcy. Czy to oszustwo? Co można w takiej sytuacji zrobić? Naszym gościem była kom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Zaprasza Janusz Wilczyński

13.11.2019

Przy hali Netto Arena od niedawna działają parkomaty - podczas dużych imprez tworzą się spore kolejki. Czy można to jakoś usprawnić? Naszym gościem był prezes spółki Arena Szczecin Operator sp. z o.o. Norbert Rokita.

Szczecińskie kino Pionier to oficjalnie najstarsze kino na świecie, prowadzenie jego jednak nie jest łatwą sprawą. Tymczasem właściciel, pan Jerzy Miśkiewicz od lat nie korzysta z miejskich dotacji, mimo, że robią to inne instytucje kulturalne. Dlaczego - zastanawia się nasza Słuchaczka, pani Ania? Pan Jerzy był naszym gościem.

Nasza Słuchaczka zauważyła jak z mieszkańców Pogodna wywozi ze swojej posesji taczkami gruz i wysypuje go w pobliżu parku przy ul. Leszczyńskiego i Sienkiewicza. Gdy zwróciła mu uwagę ten odpowiedziała, że i tak to wykorzystają budowlańcy bo alejki będę modernizowane. Naszym gościem była Joanna Wojtach.

Dlaczego przy przychodni na ul. Sikorskiego w Szczecinie jest aż 10 miejsc parkingowych dla motocykli? Nasza Słuchaczka, pani Lidia widzi tam tylko sporadycznie jeden parkujący jednoślad. Tymczasem miejsc dla aut jest za mało. Naszym gościem był kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w UM Szczecin Marcin Charęza.

Na ulicy Szafera na Os. Zawadzkiego piętrzą się sterty śmieci - o czym informuje nasz Słuchacz, pan Wojciech.

Kończy się remont okolic Rynku Pogodno. Posiano już trawę, którą niestety upodobały sobie... gołębie.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk

12.11.2019

Słuchacz twierdzi, że samochody nagminnie parkują na ul.Kaszubskiej przy wejściu do CH Kaskada, czyli w miejscu niedozwolonym. Jak zapewnia rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej Joanna Wojtach, strażnicy kontrolują to miejsce regularnie, jednak stały patrol tam się nie pojawi.

Żona pana Adriana kilkanaście razy została zatrzymana przez kontrolerów za jazdę komunikacją miejską "na gapę". Dług wobec Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego urósł do 6 tys. złotych. ZDiTM nie zgodził się na rozłożenie zobowiązania na raty. Dlaczego? O tym mówi rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych mają obowiązek wystawiania pojemników na śmieci przed posesję w dniu odbioru odpadów. Przepisy w tej kwestii będą doprecyzowane - mówi na naszej antenie dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Paweł Adamczyk. Dyrektor zapewnił, że w przyszłym roku Szczecin powinien przekroczyć 50% poziomu recyklingu. Gdyby to się nie udało, miastu groziłyby wielomilionowe kary.
Zaprasza Janusz Wilczyński

08.11.2019

W audycji powróciliśmy do tematu ogłoszeń ślubnych targów - walczy z nimi Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, ponieważ są one nielegalnie wieszane m.in. na słupach i płotach. Organizator Marek Zajdel jednak tłumaczy się, że plakaty rozdaje m. in. wystawcom oraz sympatykom i nie wie, co się z nimi dalej dzieje. W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy.

Dziki atakują na Prawobrzeżu - i nie tylko. Naszym gościem był Ryszard Czeraszkiewicz z firmy zajmującej się m.in. wyłapywaniem dzikich zwierząt na terenie miasta.

Napisała do nas pani Inga: " na Bukowym przy ulicy Brązowej jest duży problem z żebrzącymi bezdomnymi alkoholikami. Całe dnie siedzą przy Kościele P.w. Chrystusa Dobrego Pasterza i żebrzą od przechodniów pieniądze. Swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w parku przed kościołem na oczach przechodniów, w tym dzieci! Ich zapach jest odrażający, nie trzeba mieć wrażliwego węchu, żeby się zrobiło niedobrze przechodząc obok nich. Wszędzie niedopałki papierosów, śmieci. Nie kryją się z piciem alkoholu. Z niewiadomych nikomu powodów ludzie wciąż w głupiej wierzę wrzucają im pieniądze, z moich obserwacji są to przeważnie dzieci wracające ze szkoły. " Naszym gościem była rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Nasz Słuchacz uwiecznił wczoraj szkolny pochód.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

07.11.2019

Pani Danuta próbowała się dodzwonić do rejestracji poradni genetycznej szpitala na Pomorzanach. Próbowała 194 razy, w końcu musiała tam pojechać. Naszym gościem była rzeczniczka placówki Bogna Bartkiewicz.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie walczy z plakatami reklamującymi ślubne targi. Ogłoszenia o imprezie od kilku tygodni są nielegalnie wieszane m.in. na słupach i płotach. Organizator jednak tłumaczy się, że plakaty rozdaje m.in. wystawcom oraz sympatykom i nie wie co się z nimi dalej dzieje. Nie pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją łamania prawa, nasi pracownicy muszą usuwać te materiały reklamowe, często zagrażają one bezpieczeństwu pieszych - mówiła w naszej audycji rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Najemcy gruntów pod garażami w Choszcznie skarżą się na podwyżki rzędu aż 400-600 procent. To konieczność, opłaty te nie były podnoszone od ponad 10 lat, wiele garaży jest nielegalnie podnajmowanych, miasto potrzebuje też pieniędzy na inwestycje - tłumaczył burmistrz Choszczna Robert Adamczyk.

Nasz Słuchacz skarży się na długotrwałe procedury związane z przystąpieniem do programu "Mój Prąd". Naszym gościem była Berenika Ratajczak z biura prasowego spółki ENEA S.A.

Schody na balkonie Filharmonii Szczecińskiej mają różne szerokości i wysokości, jest niebezpiecznie uważa nasz Słuchacz, pan Zenon. Naszym gościem była rzeczniczka placówki Katarzyna Plater Zyberk.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

06.11.2019

Na Placu Waleriana Pawłowskiego przy ul. Brodzińskiego nie ma koszy, właściciele psów niestety woreczki z odchodami swoich pupili wyrzucają pod drzewa. Naszym gościem był rzecznik ZUK Andrzej Kus.

Co dalej z budową ścieżki rowerowej między Dąbiem a Lubczyną? Na pytanie naszego Słuchacza, pan Tomasza odpowiadał Marek Mucha z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego. Jak się okazuje Urząd zerwał umowę, obecnie trwa inwentaryzacja do tej pory wykonanych prac, potem będzie ogłoszony przetarg na dokończenie inwestycji.

Część pracowników spółki Energopol Szczecin nadal nie otrzymała wypłat. Naszymi gośćmi byli żona jednego z pracowników firmy oraz rzecznik Energopolu Piotr Żak.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych m.in. na szczecińskim Pogodnie narzekają na obowiązek wystawiania na chodnik pojemników. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, co widać na zdjęciu. Naszym gościem był radny Rady Miasta Szczecina i członek komisji ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Leszek Duklanowski.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

05.11.2019

Jedną z ciekawszych budowli w Świnoujściu jest punkt obserwacyjny Urzędu Morskiego, tuż przy wejściu do portu. Obiekt ma jednak ponad pół wieku i wymaga remontu - niestety koszty mogą być zbyt duże. Naszym gościem była rzeczniczka Urzędu Morskiego w Szczecinie Ewa Wieczorek.

Trwa ustalanie okoliczności podpalenia kawiarni Biancafe, lokalu przy Al. Wojska Polskiego i ul. Ostrawickiej w Szczecinie. Naszym gościem był właściciel kawiarni Dariusz Przybylski.

Z kolei nasz Słuchacz skarży się na gęsty i gryzący dym wydobywający z komina jednego z zakładów przy ul. Firlika. Naszym gościem była rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Od kilku tygodni po Szczecinie można poruszać się elektrycznymi hulajnogami, wypożyczanymi na minuty. Niestety policja odnotowała już pierwsze zdarzenia, operatorzy również - ktoś regularnie niszczy te urządzenia - tym również zajmują się funkcjonariusze. Więcej na ten temat powiemy dziś w naszej audycji, naszym gościem był współzałożyciel platformy Cabbi Piotr Oziewicz.

W pobliżu m.in. siedziby PFRONu przy Al. Powstańców Wielkopolskich bardzo często tworzy się olbrzymia kałuża - o czym informuje pani Agata.

Przy hali Netto Arena od kilku tygodni obowiązuje płatny parking, obsługiwany przez firmę Apcoa. Część naszych Słuchaczy krytykuje to. Naszym gościem był prezes spółki Arena Szczecin Operator sp. z o.o. Norbert Rokita.
Zaprasza Janusz Wilczyński

04.11.2019

Węzeł Kijewo to zmora wielu kierowców wyjeżdżających lub wjeżdżających do Szczecina. GDDKiA zerwała kontrakt z wykonawcą, szczecińskim Energopolem. Kto teraz odpowiada za inwestycje i bezpieczeństwo (np. przesunięte rozdzielacze na jezdni), kiedy będzie ogłoszony przetarg na dokończenie prac? Naszym gościem był rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Na ulicy Kruszwickiej regularnie "kopcą", śmierdzący dym pochodzi najprawdopodobniej okoliczne warsztaty samochodowe - informuje nasz Słuchacz. Naszym gościem była Magdalena Woźniak ze szczecińskiej Straży Miejskiej.

Komunikacyjna nowość dotarła już do Szczecina - wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg. Naszymi gośćmi byli rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń i red. nacz. portalu brd24.pl Łukasz Zboralski.
Zaprasza Janusz Wilczyński

31.10.2019

Wieża widokowa w Nowym Warpnie musi być zamknięta. Usterka konstrukcji okazała się na tyle poważna, że należało podjąć decyzję o zamknięciu górnej części budowli - mówił burmistrz Nowego Warpna, Jarosław Burba. Wiosną wieża przejdzie remont. Jeszcze nie wiadomo czy na koszt gminy czy wykonawcy.

Kilka przesunięć terminu i wreszcie jest nowy basen przy Szkole Podstawowej nr 10 w Szczecinie i niebawem zostanie oddany do użytku dzieciom - zapewnia Piotr Zieliński, rzecznik miasta d.s. inwestycji.

Pan Grzegorz - mieszkaniec Szczecina - jest pewny, że holowanie pojazdów parkujących na ulicy Potulickiej podczas wielkiego sprzątania było nielegalne. W programie wyjaśnił dlaczego tak sądzi. Odpowiednie zawiadomienie zamierza skierować do prokuratury.

W programie także poruszyliśmy tematy budynku po dawnym hotelu "Piast", odbioru odpadów BIO oraz bezpieczeństwa na cmentarzu podczas Wszystkich Świętych.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
1234567

FOTOGALERIA

24.09.2019
14.11.2019
08.11.2019
20.08.2019
06.11.2019
30.08.2019
30.09.2019
23.10.2019
14.11.2019
22.08.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.