Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W czwartek rozpoczyna się Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pierwsi uczestnicy wyruszą spod Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie o godzinie 9.
Najwięcej pielgrzymów dołączy w Szczecinie w poniedziałek, skąd już pełna grupa wyruszy z os. Słonecznego na Jasną Górę.

Ks. Karol Łabenda, który jest dyrektorem pielgrzymki, pójdzie po raz dwunasty, ale jak przyznaje, kto inny jest liderem w tym względzie.

- Mamy też rekordzistę, który do tej pory nie opuścił żadnej pielgrzymki, a w tym roku już rozmawialiśmy i mówił, że wybiera się po raz kolejny. Prosił, żeby go zapisać. Mówił, że idzie bo ma za co Bogu dziękować, bo to daje mu siłę wewnętrzną na jego życie - powiedział ks. Łabenda.

Najwytrwalsi pielgrzymi przejdą ponad 620 km w 20 dni. Na Jasną Górę dojdą 13 sierpnia.
Ks. Karol Łabenda, który jest dyrektorem pielgrzymki, pójdzie po raz dwunasty, ale jak przyznaje, kto inny jest liderem w tym względzie.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

No i proszę idzie pielgrzymka i środowiska niereligijne oraz mniejszości seksualne jakoś nie protestują , nie opluwają , nie wyklinają i nie szykują kontrpielgrzymki . Co najwyżej kierowcy będą się irytować , że będą musieli wolniej jechać.
Nie porównuj pielgrzymki religijnej z marszem propagującym dewiacje.
@Patriota Dla niektórych religie też są dewiacją , zabobonem i opium dla mas ale nie oznacza to , że ci mają stawać na trasie pielgrzymki, procesji Bożego Ciała , Drogi Krzyżowej itp i wyrażać delikatnie mówiąc dezaprobatę jak to było w Białymstoku wobec innego marszu. Szanujmy daną nam od Boga-Naturę różnorodność bo w niej jest piękno tego świata. Gdyby w Polsce byli sami patrioci też byłoby nudno bo nie byłoby punktu odniesienia do niepatriotów. :-)
Przy złej woli wszystko można nazwać dewiacją. Ale czy o to chodz? Nie sądzę. Dla normalnego człowieka pielgrzymka religijna nie jest obraźliwa, natomiast marsz propagujący dewiacje seksualne wywołuje zgorszenie i niesmak.
@Patriota No właśnie a kto w naszym dialogu jako pierwszy użył słowa "dewiacja"? Też uważam , że normalnych ludzi nie powinien irytować inny kolor skóry, inna religia, niepełnosprawność czy orientacja seksualna , która nie zależy od naszej woli. Czy np. hermafrodyci chcieli urodzić się obupłciowi albo czy ktoś chciał urodzić się z zespołem Downa albo z autyzmem? Otóż nie, pewne cechy dostajemy od natury i sztuką jest zaakceptować siebie i innych różnych od siebie.
Rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Zaklinanie rzeczywistości nie zmieni faktu, że dewiacje seksualne są dewiacjami. I wysoce niestosowne oraz niesmaczne jest epatowanie nimi publicznie na ulicach podczas marszów.
@Patriota Tak samo jak dewiacją jest epatowanie agresją, wulgarnym językiem, rzucanie butelek z moczem na ludzi itp itd. Jak pisałem, orientacja seksualna czy np. lateralizacja nie wynika z woli człowieka a jest nam dana. Spróbuj z własnej woli zmienić orientację hetero na homo albo praworęczność na leworęczność. Życzę sukcesów :-)
Nawet przez myśl by mi nie przeszła próba zmiany orientacji na homo. Drugą ręką można nauczyć się pracować i pisać. Nie epatujcie gorszącymi dewiacjami publicznie, to agresywni ludzie nie będą was atakować. Proste.
@ Patriota :To teraz sam po sobie rozumiesz , że niektórym ludziom nawet przez myśl nie przechodzi zmiana orientacji np. z homo na hetero. To jest ten sam mechanizm. A po co uczyć się pisać prawą ręka skoro można lewą? Grunt , że się pisze.

Zobacz także

2020-09-25, godz. 19:25 Prezydent z małżonką na audiencji u papieża Franciszka [ZDJĘCIA] Kończący w piątek trzydniową wizytę we Włoszech, prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. » więcej 2020-09-06, godz. 15:16 Prezydent: będę robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała Prezydent Andrzej Duda powiedział, że będzie robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała. Podkreślił, że dbanie o bezpieczeństwo rolników jest obowiązkiem państwa. » więcej 2020-08-31, godz. 13:06 "Rewolucja kulturowa neomarksistów niszczy obyczaje" Rewolucja kulturowa neomarksistów, która trwa od XX wieku niszczy prawo, obyczaje, sposób zachowania się i myślenia - powiedział w Szczecinie podczas Dni Katechetycznych w szczecińskiej katedrze br. Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia… » więcej 2020-08-29, godz. 12:50 Ksiądz z naszej archidiecezji zredagował podręcznik do religii Od nowego roku szkolnego w całej Polsce katecheci będą korzystać z nowych podręczników do religii. Jeden z nich 'Pan Bóg jest naszym ojcem' zredagował kapłan z naszej archidiecezji ks. dr Paweł Płaczek. » więcej 2020-08-29, godz. 11:00 Wakacyjna akcja Caritas inaczej niż zwykle Dwa obozy jeździeckie i dwa rejsy dla młodych ludzi, na których mogli uczyć się żeglowania zorganizował podczas wakacji Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-08-28, godz. 20:17 Abp Dzięga został członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Andrzej Dzięga został nowym członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski - informuje TVP3 Szczecin. » więcej 2020-08-28, godz. 15:37 "Za wiarę w Chrystusa wciąż mordowani są ludzie" W reżimach totalitarnych praktykowanie chrześcijaństwa jest niemożliwe a za wiarę w Chrystusa mordowani wciąż są ludzie w wielu krajach afrykańskich - powiedział podczas Szczecińskich Dni Katechetycznych, które odbywają się w… » więcej 2020-08-26, godz. 07:34 Dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26 sierpnia katolicy w Polsce obchodzą uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. » więcej 2020-08-23, godz. 17:31 Rolnicy świętują udane zbiory. Dożynki Archidiecezjalne w Mieszkowicach [DUŻO ZDJĘĆ] To był trudny rok, ale jest za co dziękować Panu Bogu - zgodnie mówią rolnicy i uczestnicy tegorocznych Dożynek Archidiecezjalnych w Mieszkowicach. » więcej 2020-08-23, godz. 09:28 Dożynki archidiecezjalne w Mieszkowicach Prezentacja wieńców dożynkowych, prezentacja regionalnych potraw i wyrobów artystycznych z regionu. To część programu tegorocznych Dożynek Archidiecezjalnych, które odbędą się w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowi… » więcej
1234567