Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2017. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2017. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Najwytrwalsi maszerują od czwartku, największa grupa jednak wyruszyła w poniedziałek z os. Słonecznego. Uczestnicy idą w Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. To już 35. edycja.
Jak podkreśla jej dyrektor, ks. Karol Łabenda, poza najważniejszą rzeczą, o jakiej trzeba pamiętać przy pielgrzymowaniu, czyli o chęci nawrócenia i pokuty oraz intencji, są też inne kwestie. To gotowość, by wyruszyć i oczywiście wygodne buty.

- Najlepiej: rozchodzone. Są tacy, którzy mówią, że tylko w sandałach, inni, że w adidasach. Pamiętam swoją pierwszą pielgrzymkę; moi koledzy, wtedy klerycy, a dziś księża nałożyli sandały. Pomyślałem, ze nie będę gorszy, też włożyłem sandały. Przeszedłem z nich pierwsze pięć kilometrów i powiedziałem: nigdy więcej. Od tamtej pory chodzę w adidasach - podkreśla ks. Łabenda.

Pielgrzymi wzięli udział w mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, po niej wyruszyli w stronę Częstochowy. Mają do przejścia ponad 500 kilometrów, a na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia.
- Najlepiej: rozchodzone. Są tacy, którzy mówią, że tylko w sandałach, inni, że w adidasach. Pamiętam swoją pierwszą pielgrzymkę; moi koledzy, wtedy klerycy, a dziś księża nałożyli sandały. Pomyślałem, ze nie będę gorszy, też włożyłem sandały. Przeszedłem

Zobacz także

2020-09-25, godz. 19:25 Prezydent z małżonką na audiencji u papieża Franciszka [ZDJĘCIA] Kończący w piątek trzydniową wizytę we Włoszech, prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. » więcej 2020-09-06, godz. 15:16 Prezydent: będę robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała Prezydent Andrzej Duda powiedział, że będzie robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała. Podkreślił, że dbanie o bezpieczeństwo rolników jest obowiązkiem państwa. » więcej 2020-08-31, godz. 13:06 "Rewolucja kulturowa neomarksistów niszczy obyczaje" Rewolucja kulturowa neomarksistów, która trwa od XX wieku niszczy prawo, obyczaje, sposób zachowania się i myślenia - powiedział w Szczecinie podczas Dni Katechetycznych w szczecińskiej katedrze br. Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia… » więcej 2020-08-29, godz. 12:50 Ksiądz z naszej archidiecezji zredagował podręcznik do religii Od nowego roku szkolnego w całej Polsce katecheci będą korzystać z nowych podręczników do religii. Jeden z nich 'Pan Bóg jest naszym ojcem' zredagował kapłan z naszej archidiecezji ks. dr Paweł Płaczek. » więcej 2020-08-29, godz. 11:00 Wakacyjna akcja Caritas inaczej niż zwykle Dwa obozy jeździeckie i dwa rejsy dla młodych ludzi, na których mogli uczyć się żeglowania zorganizował podczas wakacji Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-08-28, godz. 20:17 Abp Dzięga został członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Andrzej Dzięga został nowym członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski - informuje TVP3 Szczecin. » więcej 2020-08-28, godz. 15:37 "Za wiarę w Chrystusa wciąż mordowani są ludzie" W reżimach totalitarnych praktykowanie chrześcijaństwa jest niemożliwe a za wiarę w Chrystusa mordowani wciąż są ludzie w wielu krajach afrykańskich - powiedział podczas Szczecińskich Dni Katechetycznych, które odbywają się w… » więcej 2020-08-26, godz. 07:34 Dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26 sierpnia katolicy w Polsce obchodzą uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. » więcej 2020-08-23, godz. 17:31 Rolnicy świętują udane zbiory. Dożynki Archidiecezjalne w Mieszkowicach [DUŻO ZDJĘĆ] To był trudny rok, ale jest za co dziękować Panu Bogu - zgodnie mówią rolnicy i uczestnicy tegorocznych Dożynek Archidiecezjalnych w Mieszkowicach. » więcej 2020-08-23, godz. 09:28 Dożynki archidiecezjalne w Mieszkowicach Prezentacja wieńców dożynkowych, prezentacja regionalnych potraw i wyrobów artystycznych z regionu. To część programu tegorocznych Dożynek Archidiecezjalnych, które odbędą się w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowi… » więcej
1234567