Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Papież Franciszek. Fot. www.wikipedia.org / Casa Rosada
Papież Franciszek. Fot. www.wikipedia.org / Casa Rosada
Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomość misyjnej, by podjąć z nową energią przemianę misyjną życia i duszpasterstwa.
Sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych ksiądz Maciej Będziński powiedział Polskiemu Radiu, że właśnie dziś potrzebujemy świadectwa misyjnego.

- Misje to sprawa wiary, a więc przede wszystkim ja muszę się zewangelizować, zrobić sobie takie osobiste 15-minutowe rekolekcje i zadać sobie pytanie, co to znaczy, że jestem ochrzczony - powiedział ksiądz Będziński.

Zachęcał do poszukiwania odpowiedzi na pytani, co robię dla misji. Ksiądz Maciej Będziński zwrócił uwagę, że papież Franciszek otwierając Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ustanowił patronów - świadków misyjnego życia. Jednym z nich jest zmarła przed pięcioma laty polska misjonarka - dr Wanda Błeńska.

- 40 lat przepracowała w Ugandzie z trędowatymi, lekarka, świecka misjonarka, mogę powiedzieć wychowawczyni wielu pokoleń misjonarzy, pracowała w Poznaniu, przy Fundacji Redemptoris Missio, ale i przy Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie - powiedział ksiądz Będziński.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny papież Franciszek ogłosił dwa lata temu, w związku z przypadającą w roku 2019 setną rocznicą opublikowania przez Benedykta XV Listu Apostolskiego Maximum illud. Dokument ten miał za zadanie rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Papież Franciszek przygotowanie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego powierzył Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów oraz związanym z nią Papieskim Dziełom Misyjnym, które opracowały materiały pomocne w przeżyciu miesiąca misyjnego.

Zobacz także

2020-07-12, godz. 15:52 Papież zasmucony zamianą muzeum Hagia Sophia w meczet Papież powiedział, że z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o zamianie muzeum Hagia Sophia w meczet. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański. » więcej 2020-07-05, godz. 09:00 "Tornister Pełen Uśmiechów". Caritas wspiera uczniów Wraz z początkiem wakacji Caritas Polska rozpoczyna akcję 'Tornister Pełen Uśmiechów'. Jej celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin. Uczniowie dostaną wyprawki szkolne. » więcej 2020-07-01, godz. 14:28 Zmarł brat papieża seniora Nie żyje ksiądz Georg Ratzinger - brat papieża seniora Benedykta XVI. Duchowny zmarł w Regensburgu w wieku 96 lat. » więcej 2020-06-27, godz. 15:11 Nowi księża w Kościele nad Odrą i Bałtykiem [DUŻO ZDJĘĆ] Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska ma ośmiu nowych kapłanów. W sobotę w szczecińskiej katedrze metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga udzielił święceń kapłańskich diakonom. » więcej 2020-06-11, godz. 15:56 33. rocznica wizyty Jana Pawła II w Szczecinie Papież Polak 33 lata temu odprawił mszę świętą na szczecińskich Jasnych Błoniach, wmurował kamień węgielny pod budowę seminarium, a potem spotkał się z duchowieństwem, klerykami, siostrami zakonnymi i członkami instytutów… » więcej 2020-06-11, godz. 13:42 Niezwykły koncert z poezją Karola Wojtyły w Goleniowie Koncert z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły odbędzie się w kościele św. Katarzyny w Goleniowie. » więcej 2020-06-10, godz. 21:34 Procesje Bożego Ciała. "Apelujemy o założenie maseczek" Nie ma limitów wiernych na procesjach Bożego Ciała, ale apeluję o założenie maseczek - mówił w 'Radiu Szczecin na Wieczór' ks. dr Sławomir Zyga, kanclerz i moderator Kurii Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-06-05, godz. 19:04 Męski Różaniec znów na ulicach miasta W sobotę rano ulicami Szczecina przejdzie kolejny Męski Różaniec. Pierwszy raz zorganizowano go w sierpniu ubiegłego roku. » więcej 2020-06-05, godz. 12:13 Masz zdjęcie z Janem Pawłem II? Możesz pomóc stworzyć wystawę Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do akcji fotograficznej 'Takim Go Pamiętam'. » więcej 2020-05-31, godz. 08:12 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas Wielkanocy W niedzielę w Kościele Rzymskokatolickim uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki czy Pięćdziesiątnica. Miało bowiem miejsce pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Jest to też moment rozpoczęcia… » więcej
1234567