Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2013 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.10.13
Pogoda dopisała, humory również - zresztą najlepiej posłuchać audycji, a w niej relacji z naszego 58. Pleneru Fotograficznego w ogrodzie dendrologicznym w Glinnej. To było naprawdę bardzo udane spotkanie, dziękujemy za pomoc w organizacji pleneru Robertowi Wójcikowi, nadleśniczemu z Nadleśnictwa Gryfino. W tej Migawce wracamy też do tematu fotografii "streetowej" - w długiej i szczerej rozmowie z twórcą niezwykle ciekawej strony "Czarno-Biała Rzeczywistość". Robert Jachim jest szczecinianinem i realizuje swoją pasję, utrwala ulotne momenty naszej miejskiej rzeczywistości. W tej Migawce jeszcze jeden gość: dziennikarz Radia Szczecin Maciej Papke (audycja Pro-rock zawsze w środę po 22, polecamy) pasjonuje się fotografowaniem grup rekonstrukcji historycznej. Przygotowuje właśnie z GRH "Borujsko" niezwykły kalendarz na przyszły rok.
MIGAWKA-Program z 20.10.13
Wykorzystaliśmy okazję, że do Szczecina na krótko przyjechał jeden z najlepszych polskich fotografów i zaprosiliśmy Leszka Szurkowskiego do studia. Ambasador Nikona, wykładowca, uznany twórca - jednym słowem, tematów było sporo, zapraszamy do słuchania audycji. Szczególnie, że później jedziemy z mikrofonem do ogrodu dendrologicznego w Glinnej. To właśnie tam zapraszamy w przyszłą niedzielę na kolejny, 58. Plener Fotograficzny Migawki. Dziękujemy Robertowi Wójcikowi, nadleśniczemu z Nadleśnictwa Gryfino za pomoc w organizacji naszego spotkania i oczywiście zapraszamy do wysłuchania, co tam będzie można znaleźć w kadrze. A jeżeli już tam byliśmy, będzie absolutnie okazja, aby odwiedzić Glinną raz jeszcze. Szczegóły dotyczące 58. Pleneru poniżej, w Aktualnościach.
MIGAWKA-Program z 13.10.13
Ponieważ jesień kusi nas pięknymi barwami, jak co roku zapraszamy na Plener Migawki właśnie w takich klimatach. Nasze 58. spotkanie odbędzie się w ostatnią niedzielę października, a już w tej Migawce spotykamy się z fotografikiem, który właśnie w naszym regionie potrafił znaleźć piękne jesienne ujęcia. Marcin Bublewicz był także w Birmie, a że ma talent do podglądania nie tylko przyrody, ale także ludzi - czekamy na jego wystawę w Szczecinie. Później w programie rozmawiamy o... filmowaniu. Wszystko z okazji rozpoczynającego się wkrótce 22. Festiwalu dokumentART. Łukasz Nyks imprezę będzie dokumentował lustrzanką cyfrową i przekonuje, że może warto spróbować przestawić nasz aparat właśnie w tryb filmowania. Jaki jest związek fotografii i filmu - zapraszamy do posłuchania rozmowy.
MIGAWKA-Program z 06.10.13
W pierwszej części audycji odwiedzamy studio fotograficzne naszego słuchacza Ryszarda Filipowicza. Dyrektor kreatywny jednej z dużych agencji reklamowych wprowadzi nas w tajniki fotografowania ze sztucznym światłem. Oczywiście zaczynamy od podstaw, warto słuchać audycji i zerknąć do galerii poglądowych zdjęć dołączonych do tego akapitu. Mamy nadzieję, że zachęcimy naszych słuchaczy do własnych eksperymentów w studiu, a do tego tematu na pewno jeszcze będziemy wracali. Później mamy niekłamaną przyjemność rozmowy z Izabelą Urbaniak. Artystka ma na koncie naprawdę wiele budzących szacunek sukcesów, a przede wszystkim - mnóstwo wspaniałych i inspirujących kadrów. Czego szuka w fotografii, jakie są blaski i cienie tego zawodu, odpowiedzi między innymi na te pytania można szukać w najnowszej Migawce.