Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2018 - Migawka
MIGAWKA-Program z 24.06.18
Być może zwróciliście uwagę, że w Galerii po 111. Plenerze Migawki zabrakło zdjęć autora audycji. To był fotoreporterski plener na szczecińskich Dniach Morza. Te fotografie możecie obejrzeć teraz, w akapicie pod tym programem. Dlaczego nie zaprezentowałem ich wcześniej? Uznałem, że to... nie jest fotoreporterka. Bo czy pokazują te Dni Morza takimi, jakimi były? Czarno-białe, dosyć posępne kadry czy faktycznie są "prawdziwe"? Przecież gdyby pokazać je komuś, kto nigdy na Dniach Morza nie był, mógłby odnieść wrażenie, że to jakaś smutna i średnio przyjemna impreza... Chociaż, znam ludzi, którzy tak postrzegają takie atrakcje. Więc - te kadry są prawdziwe czy nie? A właściwie czym jest "prawda" w fotografii? Sporo pytań, na które próbujemy odpowiedzieć w audycji, do której zaprosiłem fotoreporterów Radia Szczecin Łukasza Szełemeja i Roberta Stachnika.
MIGAWKA-Program z 17.06.18
Oczywiście tytuł audycji jest delikatną prowokacją - wszak, chociaż byłoby to doprawdy niesamowite doświadczenie, fotografowanie na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji na razie może zostać tylko w sferze marzeń. Zresztą, umówmy się, najpierw i tak trzeba nabrać doświadczenia, bo jak przekonuje Marcin Bielecki z Polskiej Agencji Prasowej - to nie jest takie proste. Mamy i my swoje doświadczenia sportowe z Plenerów Migawki, posłuchajcie fachowca, który wie, na co zwrócić uwagę i jakich reguł starać się przestrzegać, aby nasze sportowe kadry zachwycały. A jak wyglądają kadry z naszego 111. Pleneru na Dniach Morza. No cóż - fotoreporterka nie przyciągnęła tłumów, ale w jakości siła i Galeria jest udana, obejrzyjcie zresztą sami.
MIGAWKA-Program z 10.06.18
W tej audycji zapowiedziana wizyta w Cedyni - wizja lokalna przed 112. Plenerem Migawki, który, przypomnijmy, odbędzie się tam w niedzielę 24 czerwca o godzinie 12. Wczoraj z kolei byliśmy na Dniach Morza, aby na 111. naszym spotkaniu spróbować sił w fotografii ludzi, klasycznej fotoreporterce. Co ciekawe, akurat na zdjęciach prezentowanych pod tytułem "Cisza" w galerii szczecińskiego oddziału ZPAF na wydziale elektrycznym ZUT-u - tam ludzi nie ma. Dlaczego, między innymi o to pytałem autorkę, szefową ZPAF w regionie Ewę Łyczywek-Pałkę. A w nawiązaniu do Dni Morza - dzisiaj możecie jeszcze pójść na wernisaż zdjęć Andrzeja Łazowskiego "Pomiędzy" w Starej Rzeźni w niedzielę 10 czerwca o 18. Zapraszamy też do oglądania zdjęć Tomasza Lazara "Ja tu tylko sprzątam" przed urzędem miasta i fontanną "Bartłomiejką".
MIGAWKA-Program z 03.06.18
Jak szaleć to szaleć! W czerwcu zapraszamy na aż dwa fotograficzne spotkania. Pierwsze z nich już za tydzień - to nie jest niespodzianka, zapowiadaliśmy już fotograficzny spacer po tegorocznych Dniach Morza w Szczecinie. Ale podnieśmy sobie trochę poprzeczkę: niech to będą takie kadry, jakie "łapią" fotoreporterzy, którzy dla swojej redakcji przygotowują relację z wydarzenia. Czyli interesuje nas fotografia ludzi na Dniach Morza - to naprawdę ważne zastrzeżenie. I jeszcze jedno zaproszenie - tak, abyście mogli już sobie zaplanować wycieczkę na rekonstrukcję historyczną do Cedyni. To będzie ostatnia niedziela miesiąca, 24 czerwca. O czym opowiada dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Andrzej Łazowski. A za tydzień wybierzemy się na wizję lokalną do Cedyni.