Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
MIGAWKA-Program z 30.04.23
Pogoda dopisała, humory również - to był naprawdę bardzo sympatyczny fotograficzny spacer. 151. Plener Migawki - Historyczna i przemysłowa Żelechowa, czyli "Plener Pod Dwoma Suwnicami" zorganizowany z nieocenioną pomocą Rady Osiedla Żelechowa i jej przewodniczącego Arkadiusza Lisińskiego. Była kawa i herbata, pączki i drożdżówki - a przede wszystkim mnóstwo fotografowania. Tradycyjnie tydzień po naszym spotkaniu polecamy Wasze kadry - przede wszystkim w Galerii Migawki poniżej na stronie. A w tym akapicie kilka prac wybranych z każdej kolekcji, którą do nas wysłaliście.
MIGAWKA-Program z 23.04.23
151. Plener Migawki - Historyczna i przemysłowa Żelechowa, czyli "Plener Pod Dwoma Suwnicami" odbył się w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody. Były też pączki, drożdżówki i napoje, dzięki uprzejmości Rady Osiedla Żelechowa i jej przewodniczącego Arkadiusza Lisińskiego. Na wstępie tej audycji kilka słów tytułem wstępu. A w drugiej części Migawki rozmowa przed wernisażem wystawy w CH Turzyn, "Lubię Szczecin" Anny Niemiec. Autorka spotkała się z nami i opowiedziała o tych wyjątkowych pracach.
MIGAWKA-Program z 15.04.23
Dzięki jego pracy czarno-białe fotografie nabierają koloru. Ale nie są to zwykłe kadry, a zdjęcia niezwykłe, pokazujące tragiczną najnowszą historię Polski. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie z AK, Powstanie Warszawskie, ujęcia z czasów niemieckiej okupacji czy kampanii wrześniowej 1939 roku w kolorze zobaczycie na profilu Mikołaj Kaczmarek - Kolor Historii. Udało nam się porozmawiać z Autorem, zarówno o technicznych aspektach jego pracy, jak i emocjom, jakie jej towarzyszą. Przypominamy też niezmiennie o przyszłotygodniowym 151. Plenerze Migawki. I jeszcze krótkie zaproszenie na wystawę plenerową na placu Solidarności "Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918-1923"
MIGAWKA-Program z 09.04.23
Dzięki uprzejmości Rady Osiedla Żelechowa i zaproszeniu jej przewodniczącego Arkadiusza Lisińskiego w sobotę 22 kwietnia spotkamy się w Parku Ostrowska, aby sfotografować wyjątkową dzielnicę naszego miasta. Historia szczecińskiego przemysłu, ciekawe budynki i specyficzny układ ulic - to wszystko ma spory potencjał na udany 151. Plener Migawki. Tutaj znajdziecie sugerowaną trasę. Naturalnie, jest to tylko propozycja, bo miejsc do robienia zdjęć na Żelechowej jest dużo więcej. W akapicie z tą audycją kilka zdjęć Arkadiusza Lisińskiego.
MIGAWKA-Program z 02.04.23
Co jakiś czas staramy się w Migawce mówić o zagadnieniach warsztatowych. A chociaż to audycja praktycznie w całości poświęcona fotografii, to dodania funkcji filmowania do naszych aparatów oczywiście nie przegapiliśmy. Ale było to pięć lat temu. Po tym czasie można powiedzieć, że filmowanie aparatami cyfrowymi zyskało jeszcze większe znaczenie. A chociaż, ogólnie mówiąc, zasady tworzenia ruchomych obrazów zbytnio się nie zmieniły - to doszły nowe elementy (no i wydatki). O czym opowiadają Maciej Papke i Wojciech Ochrymiuk z Redakcji On-Line Radia Szczecin. To oni tworzą relacje wideo do wiadomości, które publikujemy na radioszczecin.pl