Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
MIGAWKA-Program z 27.08.23
Kolejne nasze fotograficzne spotkanie zapowiadamy z pewnym wyprzedzeniem, żebyście mieli więcej czasu na przygotowanie się do wycieczki do Stargardu. Tam właśnie zakończył się remont stulecia w gotyckiej kolegiacie - o czym nasz stargardzki korespondent Marek Synowiecki rozmawia z ks. Januszem Posadzym, proboszczem kolegiackiej parafii pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie, dzięki uprzejmości którego będziemy mogli robić tam zdjęcia. W drugiej części audycji o specyfice fotografowania w kościołach dyskutujemy z fotoreporterem Radia Szczecin Robertem Stachnikiem. A szczegóły naszego spotkania w audycji oraz w dziale Aktualności poniżej na tej stronie.
MIGAWKA-Program z 20.08.23
Po urlopie, z pewnym opóźnieniem, dotarła do nas informacja o patronacie Radia Szczecin nad wystawą pokonkursową Grand Press Photo. Mamy nadzieję, że udało się Wam zobaczyć wystawę w Centrum Handlowym Galaxy - zdjęcia można oczywiście obejrzeć tutaj. A w Migawce do rozmowy o nagrodzonym zdjęciu zaprosiliśmy laureata, Marcina Bieleckiego, fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej. To zresztą nie jedyny uhonorowany w konkursie twórca ze Szczecina, o czym mówimy w naszej rozmowie.
MIGAWKA-Program z 13.08.23
Czas urlopowy sprzyja rozmowom o fotografii - wszak w wakacje zdarza się zrobić całkiem sporo zdjęć, prawda? W takim to nastroju gościmy w studiu członka Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur. Waldemar Żak przyszedł, żeby zaprosić na warsztaty, które przeprowadzą dla wszystkich chętnych w najbliższą sobotę. Natomiast, przede wszystkim, była to okazja do rozmowy o szukaniu inspiracji - i rewolucji, jakiej w swoim sprzęcie i myśleniu o fotografii dokonał nasz gość.
MIGAWKA na 06.08.23
Ponieważ obecnie ładuję baterie na urlopie - przydaje się mieć pełną baterię, żeby uwiecznić wakacyjne okoliczności przyrody - więc niniejszym zapraszam na krótkie podsumowanie, co od początku roku wydarzyło się w Migawce. Tym razem przejrzałem archiwum, żeby przypomnieć gości, jakich w audycji gościłem. Oczywiście nie wszystkich - i nie w całości - to znajdziecie we wspomnianym archiwum na radioszczecin.pl/migawka.

A na kolejną premierową Migawkę zapraszam 13 sierpnia.