Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
2024-08-30 172504048721
2024-08-30 172504048721
W Szczecinie na ulicach i placach w pobliżu Teatru Kana można spotkać artystów, którzy biorą udział w nowym festiwalu "INNA BAJKA". To międzynarodowe święto sztuki adresowane do młodego widza, najlepiej w obecności rodziców, dziadków czy wujostwa. O nowym działaniu Teatru Kana opowiadają Marta Poniatowska i Dariusz Mikuła z Kany.

Z programu Innaj Bajki:
Mając w pamięci ponad dwudziestoletnią historię realizowanego przez nas plenerowego Festiwalu Spoiwa Kultury, chcielibyśmy w tym roku skierować naszą uwagę przede wszystkim na młodych mieszkańców naszego miasta i powołać, "na pożegnanie wakacji", międzynarodowe teatralno-cyrkowe święto, prezentujące alternatywne wobec komercyjnych ofert formy artystyczne. Chcemy promować „INNĄ BAJKĘ”, czyli inne podejście do młodego widza – proponować mu wysokie jakości, niekonwencjonalne działania twórcze, łączące w sobie atrakcyjność i komunikatywność z wartościami, jakie niesie w sobie współczesna sztuka.

W misji Teatru Kana zapisaliśmy: wierzymy w siłę spotkania i sprawczą moc sztuki. Najważniejsze jest dla nas, aby w tych trudnych czasach, gdy w ciągu kilku ostatnich lat wszyscy doświadczyliśmy tego czym jest pandemia, a niektórzy doświadczyli także tego, czym jest wojna, spróbować – dla naszych dzieci i dla nas samych – wrócić do tego, co ocala. Do sztuki, która jest wspólną zabawą, która nas ze sobą spotyka, która wywołuje uśmiech, która dzieli się dobrem.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Frymus
 

Zobacz także

2026-01-11, godz. 17:00 Karol Szymanowski Quartet z premierowym programem w Filharmonii [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Wirtuozów Kwartetu Karola Szymanowskiego założonego w 1995 roku łączy wspólne rozumienie muzyki oraz zaangażowanie w dorobek polskich kompozytorów, m.in… » więcej 2026-01-11, godz. 17:00 Grajkowie przyszłości Czesława Mozila Grajkowie przyszłości to ogólnopolski projekt muzyczny Czesława Mozila, w którym artysta zaprasza do wspólnego grania dzieci i młodzież z chórów, a także… » więcej 2026-01-04, godz. 17:00 Filharmonia w Szczecinie ogłasza nabór na warsztaty „Jazz Camp for Kids” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] „Jazz Camp for Kids”, to próba wczesnego rozpoczęcia rozwoju muzycznego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznania instrumentów innych niż… » więcej 2026-01-04, godz. 17:00 Maestro Adam Banaszak poprowadził Koncert sylwestrowy i noworoczny w Złotej Sali Filharmonii [ROZMOWA z DYRYGENTEM, … Czy można wyobrazić sobie lepsze przywitanie nowego roku niż z „Cyrulikiem sewilskim” – operową komedią pomyłek, przebieranek, konspiracji, fałszywych… » więcej 2026-01-06, godz. 23:56 Koncert Noworoczny w Operze na Zamku [ROZMOWA] Opera na Zamku w Szczecinie zaprosiła swoich widzów na Koncert Noworoczny - pierwszy odbył się wczoraj (3 stycznie), kolejny - dziś (2 stycznia) o 18-tej… » więcej 2026-01-06, godz. 23:28 Podsumowanie 2025 roku - festiwale [POSŁUCHAJ] Festiwale są od strony organizacyjnej trudnym przedsięwzięciem, ale gra jest warta świeczki, bo publiczność bardzo je lubi. To zjawisko, proces, zagadnienie… » więcej 2026-01-06, godz. 23:46 Podsumowanie roku 2025 - festiwale filmowe Młodzi i Film w Koszalinie, Dąbskie Wieczory Filmowe, Ińskie lato Filmowe, Senior Movie i Szczeciński Festiwal Filmowy - to bezsprzecznie najważniejsze wydarzenia… » więcej 2026-01-06, godz. 23:07 Podsumowanie roku - wystawy w 2025 roku [POSŁUCHAJ] Najnowsza historia opowiedziana przez dzieła sztuki, wojny i konflikty zapisane w malarstwie, rzeźbie czy grafice oraz ludowa opowieść o świecie w instalacjach… » więcej 2026-01-07, godz. 00:01 Nieokrągłe urodziny Seweryna Krajewskiego [POSŁUCHAJ] Warto przypominać artystów z dawnych lat, zwłaszcza tych, którzy swego czasu mocno wpłynęli na nasze życie, a o których ostatnio mniej się mówi. Każdy… » więcej 2025-12-28, godz. 17:00 Co czytaliśmy w 2025 roku? [POSŁUCHAJ] Na pytanie „co czytaliśmy w 2025 roku?” nie ma jednej odpowiedzi. Ten rok był pełen odkryć, zaskoczeń i zachwytów. Jedno można stwierdzić z całą… » więcej
678910