Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Fot. Baltic Neopolis Orchestra
Fot. Baltic Neopolis Orchestra
Baltic Neopolis Orchestra po raz szósty pojechała do Azji. Na specjalne zaproszenie: Hong Kong Academy for Performing Arts, In Heritage Philharmonic w Hong Kongu i Saigon Opera House w Wietnamie, a także Ambasady Polski w Hong Kongu i Hanoi, muzycy Baltic Neopolis Orchestra odbyli muzyczną podróż po Azji, gdzie zaprezentowli wizytówkę współczesnej polskiej muzyki klasycznej.

Była to doskonała okazja do przybliżenia bogatej polskiej tradycji muzycznej w sercu Azji, ale także współczesnej muzyki i kultury w znakomitych salach koncertowych.
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus
 

Zobacz także

2025-01-05, godz. 22:17 Podsumowanie roku 2024 w sztuce [POSŁUCHAJ] To trudne zadnie. Małgorzata Frymus, która się go podjęła, przyznaje, że jej podsumowanie roku w sztuce jest jeszcze bardziej subiektywne niż to, które… » więcej 2025-01-05, godz. 23:10 Szczecińska literatura ma się dobrze. Podsumowanie wydarzeń 2024 roku [POSŁUCHAJ] Od kilku lat książki, których akcja toczy się w Szczecinie i na Pomorzu, cieszą się ogromną popularnością. Ten rok był jednak wyjątkowy. Dużo nowych… » więcej 2025-01-05, godz. 14:20 Kolędowanie „Don Diri Don” z Orkiestrą West Side Sinfonietta rozpoczęło obchody 35-lecia Chóru [POSŁUCHAJ, Z… Profesor Jan Szyrocki – pomysłodawca powołania do życia Chóru Dziecięcego „Don Diri Don” powierzył od samego początku, w 1990 roku, prowadzenie tego… » więcej 2025-01-05, godz. 14:25 Nowe filmy w planetarium Morskiego Centrum Nauki [ROZMOWA] Planetarium w Morskim Centrum Nauki to wyjątkowe miejsce. Tam znika świat zewnętrzny i nasza codzienność. Kiedy zasiadamy w kameralnym wnętrzu i zaczyna… » więcej 2024-12-29, godz. 17:00 Rok Jacka Nieżychowskiego Rok 2024 w Szczecinie był obchodzony jako Rok Jacka Nieżychowskiego, pomysłodawcy i pierwszego dyrektora Operetki Szczecińskiej, z której powstała później… » więcej 2024-12-29, godz. 17:00 To był bogaty Rok 2024 w szczecińskich teatrach "Polita" i "Sztukmistrz z miasta Lublina" w Teatrze Polskim, "Orfeusz w piekle" w Operze na Zamku, "Frankensztajn" i "Nie twoja kolej kochanie" we Współczesnym… » więcej 2024-12-29, godz. 17:00 Rok 2024 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Około pięciuset wydarzeń muzycznych, edukacyjnych oraz społecznych skierowanych do najmłodszych, jak i najstarszych widzów zrealizowano w 2024 roku w Filharmonii… » więcej 2024-12-29, godz. 17:00 Monografia "Cmentarzy Szczecina" Marka Łuczaka Ponad 1900 stron poświęconych cmentarzom Szczecina - tym zapomnianym i temu największemu - Centralnemu. To najnowsza, monumentalna książka "policjanta od… » więcej 2024-12-29, godz. 17:00 Rodzina Stoewerów produkowała w Szczecinie maszyny do szycia i do pisanie, rowery i samochody. Helena Kwiatkowska robi… Historia Stoewerów zaczyna się w połowie XIX w., kiedy w jednym z garnizonów wojskowych na terenie Szczecina zepsuła się maszyna do szycia i nikt nie potrafił… » więcej 2024-12-22, godz. 17:00 W Teatrze Współczesnym w Szczecinie przygotowywana jest premiera "Na rauszu" Thomasa Vinterberga i Tobiasa Lindholma. Czterech mężczyzn w kryzysie wieku średniego i kontrowersyjna teoria. Co może pójść nie tak? „Na rauszu” to przebojowa czarna komedia. Spektakl jest… » więcej
12345