Świat muzyki
Radio SzczecinRadio Szczecin » Świat muzyki » ZAGRYWKI Z MOTYWEM
Rodzice dzieciom

,,Isn’t She Lovely?", ,,Czyż nie jest cudowna?" - pyta w jednym ze swoich największych hitów Stevie Wonder. A cudowna jest jego córka Aisha. To jej poświęcona została ta piosenka. Nagrana została krótko po jej narodzinach. Dumny tata tak był szczęśliwy z powodu narodzin swojego pierwszego dziecka! Dziś Aisha to już całkiem duża dziewczynka, 36-letnia.
Dużo młodszy jest Taylor Baxter, który ma aktualnie 15 lat. To o nim zaśpiewała z grupą The Cranberries jego mama Dolores O’Riordan w piosence ,,Animal Instinct”, czyli ,,Zwierzęcy instynkt" – taki właśnie instynkt odczuwała Dolores w czasie swojej pierwszej ciąży. Jak stwierdziła, gotowa byłaby zabić w obronie swojego dziecka. No i te właśnie emocje zawarła w piosence.
Niekiedy rodzice są jedynie autorami piosenek poświęconych swoim dzieciom, a śpiewają je inni. Ballada ,,Dear Jessie” napisana została przez Patricka Leonarda dla jego córki Jessie, ale to nie on ją zaśpiewał, a Madonna. Podobnie było ze słynnym przebojem Kim Wilde ,,You Came”. To także piosenka poświęcona nowo narodzonemu dziecku, ale nie dziecku Kim Wilde, lecz synkowi jej brata i to brat jest współautorem tej piosenki. ,,Przyszedłeś na świat i zmieniłeś mój sposób myślenia. Nikt nie mógłby kochać cię bardziej. Bo przyszedłeś na świat i obróciłeś moje życie do góry nogami. Nikt nie mógłby już Cię zastąpić” - tak zaśpiewała swojemu bratankowi Marty'emu ciocia Kim.
Również Mike Oldfield ma w dorobku piosenkę stworzoną dla swojego dziecka. Zaśpiewała tę piosenkę ówczesna żona Oldfielda i jednocześnie mama dziecka, norweska piosenkarka, Anita Hegerland. Małżonkowie nagrali ten utwór dla swojej córki Grety. Piosenka nosi tytuł ,,Innocent", czyli ,,Niewinna". No i także Grzegorz Ciechowski napisał piosenkę dla swojej pierworodnej córki Weroniki. Utwór nosi zresztą tytuł nie pozostawiający żadnej wątpliwości: ,,Piosenka dla Weroniki". To oczywiście tylko kilka z bardzo wielu przykładów piosenek stworzonych przez dumnych, szczęśliwych rodziców, poświęconych ich dzieciom.