Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU
GIERMASZ-Gramy po polsku na 27.03.21
Niezależna gra tworzona przez niewielki zespół dostaje prestiżową nagrodę BAFTA za "najlepszy debiut". Brawo, gratulujemy! Z kim rywalizował Carrion, jakie jeszcze polskie produkcje były nominowane - między innymi o tym opowiada Michał Król w tym wydaniu kącika Gramy po polsku. Po ostatnich kiepskich informacjach o gigantach polskiego game devu, wreszcie chwila oddechu. Choć - fakt - pod koniec tej rozmowy dyskutujemy również o obecnie trudnej (wizerunkowo) sytuacji spółki, która jeszcze wcale nie tak dawno była postrzegana jako "rekin biznesu".
GIERMASZ-Gramy po polsku na 20.03.21
Czy w tym roku jednak się uda? Twórcy jednej z największych polskich gier, tych z najbardziej na świecie wyczekiwanych zapewniają, że w 2021 roku "dowiozą"... Patrząc na trailer, który zaprezentowali po miesiącach milczenia jakoś nas do takich optymistycznych wniosków nie skłania. Między innymi o tym mówi Michał Król w tym wydaniu kącika Gramy po polsku. Nie brakuje też zapowiedzi nowych produkcji i informacji o nowych, niespodziewanych hitach sceny niezależnej.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 06.03.21
Po zeszłotygodniowym super-ultra-kombo - czyli dramatycznie wręcz brzmiących doniesieniach o największych polskich studiach - tym razem w kąciku nieco spokojniej. Ba, odnotowujemy nominacje do prestiżowych brytyjskich nagród dla naszych twórców. Michał Król oczywiście przedstawia kategorie i analizuje szanse na zdobycie tych laurów. Poza tym, tradycyjnie nie zabrakło zapowiedzi, informacji o pracach nad kolejnymi grami. Miło nam, że to właśnie Polacy stworzą grę na podstawie słynnej animacji. Szczegóły w naszej rozmowie.