Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2021
Giermasz #450
Giermasz #450
GIERMASZ-Program z 29.05.21
Co zrobić z nadmiarem wolnego czasu na urlopie? Nasz redakcyjny kolega Andrzej Kutys ma na to receptę - trzeba grać... I to nawet w dwie produkcje jednocześnie. Miitopia, dziwna i ultra-zabawna gra RPG okazała się świetną odskocznią, bo i wyjątkowy to tytuł. Polecamy, choć to specyficzna zabawa. Za to z Biomutant, wzorem wielu innych recenzentów, także my mieliśmy problem. Sporo rzeczy fajnych - ale i widać braki i nie do końca wykorzystany potencjał tej gry z otwartym światem w postapokaliptycznych realiach. Tu trudno o jednoznaczną "polecankę", wiele zależy od Waszych upodobań. W Giermaszu także dwa stałe punkty programu: Michał Król zaprasza na kącik Gramy po polsku. Wiele ciekawych informacji z rodzimej branży gier. Na początku zresztą proponujemy przegląd aktualności ze świata gier - a w trakcie programu o tym, co w technologiach słychać, opowiada nasz ekspert Radek Lis. A na koniec Stary, ale jary Colin McRae.
Giermasz #449
Giermasz #449
GIERMASZ-Program z 22.05.21
Kolejna odsłona słynnej serii - i co nas cieszy, następna dobra recenzja naszego redakcyjnego kolegi Jarka Gowina, który nie boi się zmierzyć ze strachami Resident Evil Village. To mieszanka gotyckiego horroru, czystej grozy i gry akcji na bardzo wysokim poziomie. Z kolei polska gra niezależna Papetura, to doznanie bardzo intymne i nastrojowe. Papierowe dekoracje, z pietyzmem przygotowane przez twórcę i przeniesione na ekran komputera bardzo się Michałowi Królowi spodobały. Zresztą, kibicowaliśmy temu projektowi w kąciku Gramy po polsku, ten przegląd informacji z polskiej branży także w tej audycji. Z kolei Andrzej Kutys przetestował dodatek do Assassin's Creed Valhalla DLC Gniew Druidów. Jest dobrze, o ile nie spodziewacie się fajerwerków. W studiu Giermaszu pojawił się także Radek Lis, czyli nasz ekspert sprawdził aktualności ze świata nowych technologii.
Giermasz #448
Giermasz #448
GIERMASZ-Program z 15.05.21
Gdy jeszcze w ubiegłym roku poprosiliśmy o kod do recenzji Pacer, nie spodziewaliśmy się, że ostatecznie zrecenzujemy ten tytuł kilka miesięcy później. W sumie - niewielka różnica, skoro teraz gry osiągnęły taki poziom zaawansowania, że nawet długo po premierze wciąż bawią fanów. A Michał Król poleca te futurystyczne wyścigi, wzorowane na klasyku z serii na literę W (a i twórcy tamtych tytułów mieli tu coś do powiedzenia). Oprócz tej recenzji w Giermaszu polecamy oczywiście nasze stałe punkty programu. Andrzej Kutys przygotował przegląd aktualności w branży gier. W studiu także nasz technologiczny ekspert Radek Lis - tu oczywiście mowa o wszelkich informacjach z branży IT. A Michał Król trzyma rękę na pulsie rodzimej branży w kąciku Gramy po polsku. W tym programie przypominamy także ultra-klasyka, Stare, ale jare 1942.
Giermasz #447
Giermasz #447
GIERMASZ-Program z 08.05.21
Dosyć krwisty tytuł audycji - ale skoro na wstępie recenzujemy bardzo trudną strzelankę, to jakoś by pasowało. Poza tym, dzisiaj w Giermaszu tylko recenzje - owo "growe mięso" - bo część redakcji odpoczywa na majówce. A skoro mieliśmy wspomnianą "majówkę" (w Szczecinie pogoda jak w październiku, heh), to Andrzej Kutys miał więcej czasu, aby zmierzyć się z bardzo udaną, acz niezmiernie wymagającą grą Returnal. O ile sprostacie poziomowi trudności, ta strzelanka jest bardzo klimatyczna i wciągająca. W przerwach na odstresowanie Andrzej brał do ręki konsolę przenośną, aby w zgoła innej atmosferze - wyluzowanej i radosnej - robić zdjęcia Pokemonom w New Pokémon Snap. Gra to specyficzna, dająca fanom sporo frajdy. I jeszcze dwie gry starsze, w nowych odsłonach. Judgement w wersji na next-genowe konsole sprawdził Jarek Gowin. I chociaż wielkiego postępu technicznego nie odnotował, to bawił się bardzo dobrze. Za to Łukasz Rabikowski trochę narzeka (kwestie techniczne) na odnowione Total War: Rome Remastered. A za tydzień słyszymy się w pełnym składzie.
Giermasz #446
Giermasz #446
GIERMASZ-Program z 01.05.21
Skoro przed nami majówka, a pogoda (przynajmniej u nas w Szczecinie) nie rozpieszcza, to mamy dla Was kilka propozycji na miłe spędzenie czasu z padem czy klawiaturą. NieR Replicant ver.1.22474487139... to bardzo udanie odnowiona produkcja, która obrosła już kultem. I jak podkreśla Andrzej Kutys, jest to kult absolutnie zasłużony a gra w gatunku świetna. Michał Król tymczasem wyjechał na wirtualne tory, aby ścigać się w królewskiej motocyklowej klasie MotoGP 21. Fani nie powinni być zawiedzeni. Mamy też aż dwie gry w średniowiecznym klimacie. No, właściwie to w przypadku Chivalry II testujemy betę - Jarek Gowin sprawdził wczesną wersję tej sieciowej "siekanki" i ma dobre odczucia. Z kolei Łukasz Rabikowski zrecenzował polską strategię Siege Survival: Gloria Victis. Miło nam donieść, że gra to udana. Dwa stałe kąciki również nagraliśmy: Radek Lis sprawdził co dzieje się w świecie nowych technologii. A Michał Król przygotował wieści w ramach działu Gramy po polsku.