Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2021
Giermasz #454
Giermasz #454
GIERMASZ-Program z 26.06.21
No ileż można grać w te sieciowe strzelanki, hę? Jeżeli macie ochotę na odmianę, a jednocześnie wciąż chcecie czuć adrenalinę pojedynków z innymi graczami, to Jarek Gowin gorąco poleca Chivalry II. Czyli "symulator" rycerza na polu walki. Bardzo krwawym polu walki... Z kolei Andrzej Kutys zanurzył się w odmętach przepastnych głębin. Tu tempo gry bywa nad wyraz spokojne, a walka o przetrwanie w Subnautica Below Zero potrafi być bardzo zajmująca. Tylko, o ile nie znacie gatunku surviwali, koniecznie pamiętajcie, że tu trzeba być cierpliwym. I jeszcze dodatek, oraz technicznie uładniona produkcja, którą Michał Król po prostu uwielbia. Final Fantasy VII Remake Episode INTERmission DLC na next-genowej konsoli polecamy. Ten Giermasz nieco krótszy, bo nasz technologiczny ekspert Radek Lis na L4. Ze stałych kącików za to oczywiście Michał Król poleca się w dziale Gramy po polsku.
Giermasz #453
Giermasz #453
GIERMASZ-Program z 19.06.21
Wreszcie doczekaliśmy się tej osławionej nowej generacji - podkreśla Michał Król w recenzji niezwykle udanej platformówki akcji Ratchet & Clank: Rift Apart (choć warto zwrócić uwagę, że już wcześniej recenzowaliśmy gry wyglądające i działające świetnie na next-genach). Posiadacze PlayStation 5 dostali właśnie tytuł z gatunku "must-have". A jeżeli polubiliście postapokaliptyczny świat klasycznego, izometrycznego RPG, to Jarek Gowin - fan "podstawki" - z przyjemnością informuje, że dodatek do gry Wasteland 3: The Battle of Steeltown DLC pozwala na nowo zagłębić się w to uniwersum. W tym Giermaszu dużo mówimy także o zakończonych prezentacjach w ramach targów E3. Michał Król przygotował zestawienie pozycji z naszego kraju w kąciku Gramy po polsku. W studiu pojawił się także nasz ekspert Radek Lis, sprawdził technologiczne nowości. Przypominamy także mega-klasyka, czyli Stary, ale jary Half-Life.
Giermasz #452
Giermasz #452
GIERMASZ-Program z 12.06.21
Gdy debiutowała "jedynka", sensacyjna sprzedaż była także spowodowana wstrzeleniem się (nomen omen) w niszę, która okazała się atrakcyjna dla graczy. Później losy serii różnie się plotły, ale miło nam poinformować, że zdaniem Michała Króla Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 to naprawdę udana produkcja. Za to Andrzej Kutys musiał się odnaleźć w grze, która doprawdy nie jest adresowana dla dorosłych. Po początkowej konfuzji, jednak sie udało i zdaniem naszego redakcyjnego kolegi, młodsze nastolatki powinny się dobrze bawić w DC Super Hero Girls: Teen Power (ekskluzywnie na Switchu). Trzecia recenzja w programie to test pierwszoosobowej strzelanki fantasy Necromunda: Hired Gun. Nasz recenzent Jarek Gowin żałuje nie do końca wykorzystanego potencjału. Michał Król przygotował też najnowsze informacje, co dzieje się w polskiej branży, a Radosław Lis zaprasza do kącika technologicznego.
Giermasz #451
Giermasz #451
GIERMASZ-Program z 05.06.21
Dwie gry sieciowe, zabawna przygodówka i dodatek do udanej strategii - to plan na to wydanie Giermaszu. Na konsolach możecie już testować bardzo popularną grę w nieco innej odsłonie, z nowoczesnymi maszynami na polu walki. World of Tanks: Modern Armor przetestował Jarek Gowin - a tak czy owak grę można ściągnąć za darmo (z mikropłatnościami), więc możecie sprawdzić sami. Także Jarek próbował swoich sił w brutalnym świecie Rust Console Edition. To niemalże eksperyment socjologiczny, choć wnioski można z niego wyciągnąć dosyć ponure. Odsapnimy zatem z życiowym fajtłapą i nieudacznikiem, erotyczne przygody w grze point'n'click Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice Michał Król poleca. I jeszcze dodatek do ciekawej strategii czasu rzeczywistego - Łukasz Rabikowski dobrze się bawił w Iron Harvest: Operation Eagle. Z racji długiego weekendu, ze stałych kącików, Andrzej Kutys rozmawiał z naszym ekspertem Radkiem Lisem o nowościach technologicznych.