Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » STARE, ALE JARE...
Freekstyle
Freekstyle
Stare ale jare - Freekstyle (2002 r.)
Jak mówiłem ostatnio, lata 90. oraz początek następnego dziesięciolecia to był złoty okres dla gier o sportach ekstremalnych. Deskorolki, bmxy, rolki, rowery górskie, ale nazwijmy to bohaterem omawianej gry jest motocykl motocrossowy.

Freekstyle powstało w roku 2002 w ramach fantastycznego studia EA Sports BIG. Tak, to ten sam wydawca, który odpowiadał za rewelacyjne serie: koszykarskie NBA Street, snowboardową SSX czy piłkarską FIFĘ Street. W mojej ocenie najlepsze wewnętrzne studio Electronic Arts.

Wyścigi motocrossowe to nie tylko prędkość i dynamika, a w przypadku Freekstyle to przede wszystkim różnego rodzaju tricki. Wykonywane w powietrzu ewolucje nabijają pasek turbo, ale można też wykonywać super-trick, który gwarantuje najwyższą możliwą prędkość. Wygrywając zawody zdobywa się punkty, za które można ulepszyć motocykl. Odblokowuje się też kolejne maszyny i stroje.

Bardzo dużym atutem Freekstyle są trasy. Widać, że poświęcono na nie czas, bo są długie, dobrze zaprojektowane, pełne hopek do wykonywania karkołomnych tricków oraz mające rozjazdy, co fajnie wpływa na same ściganie się. Gra ma oczywiście kilku prawdziwych zawodników FMX, ale ich nazwiska raczej nic wam nie powiedzą.

Tytuł zebrał całkiem dobre oceny, trafił na PlayStation 2 oraz konsole Nintendo - GameCube i GBA. Niestety była to jedyna gra wydana pod tytułem Freekstyle i stawiająca na podniebne ewolucje. Fanom ścigania na dwóch kółkach zostały inne, jednak mniej widowiskowe serie.


 

Zobacz także

2024-07-20, godz. 07:00 Counter-Strike (1999 r.) Wydany w 1998 roku przez Valve Half-Life był rajem dla moderów. Gra oparta była na silniku Source, do którego twórcy udostępnili program do edytowania map… » więcej 2024-07-13, godz. 07:00 LiberoGrande (1997 r.) LiberoGrande to typowa zręcznościowa piłka nożna, która jednak w 1997 roku wprowadziła ciekawą nowość do gatunku. Tytuł umożliwiał grę jako jeden… » więcej 2024-07-06, godz. 07:00 FIFA Street (2005 r.) Ciężko jest wymyślić coś nowego w grach o tematyce sportowej. Jasno ustalone zasady, znana rozgrywka, ogólnie – nic, czego wcześniej nie widzieliśmy… » więcej 2024-06-29, godz. 07:00 Pinball Illusions (1995 r.) Pinball Illusions z 1995 roku to ostatni z dwuwymiarowych flipperów przygotowany przez szwedzkie studio Digital Illusions. W kąciku Stare ale jare mówiliśmy… » więcej 2024-06-22, godz. 07:00 Shadow Dancer (1989 r.) Jakiś czas temu w kąciku "Stare ale jare" opowiadaliśmy o chodzonym akcyjniaku Shinobi. Obiecaliśmy wtedy, że zajmiemy się też jego kontynuacją - grą… » więcej 2024-06-01, godz. 10:00 The Need for Speed (1994 r.) Każda wielka seria ma swój początek. Dzisiaj cofniemy się do 1994 roku, kiedy po raz pierwszy mogliśmy pościgać się samochodami po ulicach wymyślonych… » więcej 2024-05-25, godz. 10:00 Shinobi (1987 r.) Nie zliczę, ile pieniędzy zostawiłem w tym automacie w salonach gier w latach 90. Hack and slash Shinobi od firmy SEGA zachwycał wtedy wykonaniem, wartką… » więcej 2024-05-11, godz. 06:10 Pinball Fantasies (1992 r.) Flippery to normalny krajobraz w lokalach lat 90., także w Polsce. Jako, że twórcy czerpią garściami z rzeczywistości, studio Digital Illusions opracowało… » więcej 2024-05-04, godz. 06:00 Desert Strike: Return to the Gulf (1992 r.) Lata 90., Bliski Wschód. Wśród różnych konfliktów na różnych płaszczyznach małe arabskie państwo zostaje przejęte przez armię generała Kilbaby, który… » więcej 2024-04-27, godz. 06:00 Neighbours From Hell (2003 r.) Jak mówi staropolska mądrość: Człowiek człowiekowi wilkiem, a sąsiad sąsiadowi sąsiadem. Jeżeli chodzi o tą kwestię, to czasem jest to loteria –… » więcej
34567