Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów piePatostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów piePatostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Rodzice muszą szybko nauczyć się nowego słowa. Patostreaming to połączenie słów patologia i streaming. Co oznacza to pierwsze, wiadomo. Drugie – to video relacja na żywo przez internet. A w połączeniu jednego z drugim – to nadawany na żywo materiał filmowy, zawierający treści wulgarne, poniżające, obelżywe oraz przemoc tak słowną jak i fizyczną. To nastolatek, obrzucający swoją babcię wulgaryzmami. To młodzieniec, po pijanemu, namawiający oglądające go kilkunastoletnie dziewczynki do rozbierania się przed internetową kamerką. Jeden z patostreamerów próbował zabić na wizji człowieka, mimo że ten błagał go o życie. To nie tylko przerażająca zabawa, ale także sposób zarabiania. Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Niektórzy z nich mają wielomilionową widownię i zarabiają dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie. Patostreaming to zjawisko w polskim internecie stosunkowo nowe, ale o zasięgu nieporównywalnym z żadnym innym krajem. Jego skala jest na tyle szokująca, że jesienią ubiegłego roku zajął się nim Rzecznik Praw Obywatelskich. W ostatnich dniach natomiast swój raport przedstawiła Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • dr hab. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersyteckie Centrum Edukacji,
  • Ewa Dziemidowicz - terapeutka, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”,
  • Anna Miotk - firma badawcza Polskie Badania Internetu,
  • Wojciech Kardyś - specjalista w zakresie komunikacji w internecie, ale też filozof i bloger.
 

Zobacz także

2024-03-04, godz. 15:06 Bon senioralny Polska jest krajem, w którym przybywa ludzi starszych. Potrzebne są programy wspierające seniorów. Z najnowszych badań wynika, że ponad 90 procent z nich… » więcej 2024-03-04, godz. 15:04 Czy umiemy pomagać w kryzysowej sytuacji? W piątek na placu Rodła 33-letni kierowca wjechał w przechodniów stojących na chodniku. Próbował uciekać. W wyniku tego wypadku poszkodowanych jest 20… » więcej 2024-02-29, godz. 14:07 Będzie 35-godzinny tydzień pracy? Wkrótce do Sejmu wpłynie projekt ustawy wprowadzający 35-godzinny tydzień pracy. Czy to, co robimy obecnie w 40 godzin, możemy bez problemu zrobić w krótszym… » więcej 2024-02-29, godz. 14:07 Przyszłość Prawa i Sprawiedliwości Bez uderzenia się w pierś i wyciągnięcia wniosków, PiS przestanie istnieć - tak uważa poseł tej partii Krzysztof Ardanowski. Czy to słuszna konstatacja… » więcej 2024-02-29, godz. 14:07 Debata nt. aborcji Zmiana restrykcyjnego prawa aborcyjnego to jeden z głównych tematów publicznej, ale także politycznej debaty w naszym kraju. Jak powinny się zmienić przepisy… » więcej 2024-02-28, godz. 16:57 Premiera książki „Cmentarze na przedmieściach Lwowa” Ukazała się właśnie niezwykła książka „Cmentarze na przedmieściach Lwowa”. Stanowi ona cenny wkład w wiedzę na temat polskiego dziedzictwa na dawnych… » więcej 2024-02-28, godz. 16:56 Trwa liczenie bezdomnych Dokładnych danych nie ma, ale według szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w kryzysie bezdomności jest w Polsce ok. 30 tys. osób. Po przerwie… » więcej 2024-02-28, godz. 16:56 Miliardy z KPO coraz bliżej Polska jest coraz bliżej otrzymania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, ale jednocześnie coraz dalej od zrealizowania wszystkich inwestycji w terminie. Wyzwaniem… » więcej 2024-02-27, godz. 14:19 Rola konsultacji społecznych Konsultacje społeczne - moda czy prawdziwa dialog władz z mieszkańcami? » więcej 2024-02-27, godz. 14:18 Światowy Dzień NGO Dziś światowy dzień organizacji pozarządowych. Czy trzeci sektor ma siłę przebicia? » więcej
34567