Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Budowa hospicjum kosztowała ponad 6 milionów złotych. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Budowa hospicjum kosztowała ponad 6 milionów złotych. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pomagają od lat, a teraz w końcu maja swoje, ale przede wszystkim przeznaczone dla podopiecznych miejsce. Po czterech latach budowy domowe hospicjum w Tanowie dla nieuleczalnie chorych jest już gotowe, by przyjmować pacjentów. W placówce, która powstała dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów, znalazło się miejsce dla ponad 20 chorych i to zarówno dorosłych jak i dzieci. Organizacja dotychczas pomagała innym w ich własnych domach. Aby lepiej działać, ale też lepiej pomagać członkowie stowarzyszenia zdecydowali się na budowę hospicjum stacjonarnego. Stanęło na działce po byłej szkole. Nowoczesne sale są wyposażone w niezbędny sprzęt, a pacjenci mogą liczyć na specjalistyczną opiekę lekarzy oraz pielęgniarek.

Ile pracy kosztowało, aby to osiągnąć? O tym opowiada reportaż Anny Kolmer pod tytułem "To jest składnik mojego życia", który opowiada o drodze do powstania stacjonarnego hospicjum dla nieuleczalnie chorych w Tanowie. Jego budowa kosztowała ponad 6 milionów złotych.
Zaprasza Joanna Skonieczna.
Goście:
  • Aleksandra Mazur-Woroniecka - prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów
  • Kinga Wolny - koordynator wolontariatu w stowarzyszeniu
  • Tamara Wacholc - psychoonkolog, wolontariuszka
  • Agnieszka Mazur-Czajka - pielęgniarka i wieloletnia wolontariuszka, dyrektor hospicjum stacjonarnego w Tanowie

Zobacz także

2019-11-18, godz. 21:12 Jubileusz 85-lecia ZUS i nierozwiązane problemy Zniesienie limitu 30-krotności składek ZUS, wypłata 13. i 14. emerytury, oskładkowanie wszystkich umów-zleceń, opóźnienie likwidacji Otwartych Funduszy… » więcej 2019-11-14, godz. 21:41 7. edycja Festiwalu Czytania w Szczecinie "Odkrywcy Wyobraźni" Festiwal Czytania "Odkrywcy wyobraźni" w Szczecinie nieoficjalnie rozpoczął się już w czwartek. Na deskach Teatru Polskiego - Scena na Łasztowni - o 19 rozpoczęła… » więcej 2019-11-14, godz. 21:38 Światowy Dzień Walki z Cukrzycą „Cukrzyca: w rodzinie siła” - pod takim hasłem obchodzony jest dziś Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Według szacunków ekspertów - w Polsce na cukrzycę… » więcej 2019-11-14, godz. 21:27 Jak będzie wyglądał zakaz handlu w niedzielę? Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedzielę. Od 1 stycznia tego roku zakupy można robić wyłącznie w ostatnią niedzielę miesiąca… » więcej 2019-11-13, godz. 20:57 Mapa Netflixa W sprawie tego serialu wypowiedziały się najważniejsze osoby w Polsce - i wcale niepochlebnie. Amerykańska platforma oferująca wideo na żądanie Netflix… » więcej 2019-11-13, godz. 21:13 Lekarze finansują badania pacjentów Lekarze z przychodni specjalistycznych coraz częściej dostają propozycje pracy na kontrakcie, z którego jednak muszą sfinansować badania pacjenta. To zmusza… » więcej 2019-11-13, godz. 21:20 Piloci oślepiani laserami Lekarz z Siedlec, który ucierpiał w wyniku oślepienia laserem w śmigłowcu raczej nie wróci do pracy w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. To nie pierwszy tego… » więcej 2019-11-12, godz. 19:38 Po Marszach Niepodległości w Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w całym kraju obchodzone były bardzo uroczyście i na różne sposoby. Oprócz oficjalnych uroczystości… » więcej 2019-11-12, godz. 19:41 Nowy Sejm i Senat, nowy rząd Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu, profesor Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu, premier złożył dymisję swojego rządu – we wtorek odbyły się pierwsze… » więcej 2019-11-11, godz. 16:43 Szlak Niepodległości w Szczecinie? "Poznaj miejsca, gdzie narodziła się wolna, niepodległa Polska" - tak reklamuje się Kraków. "Odkryj warszawską drogę do niepodległości" - czytamy na stronie… » więcej
23456