Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Budowa hospicjum kosztowała ponad 6 milionów złotych. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Budowa hospicjum kosztowała ponad 6 milionów złotych. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pomagają od lat, a teraz w końcu maja swoje, ale przede wszystkim przeznaczone dla podopiecznych miejsce. Po czterech latach budowy domowe hospicjum w Tanowie dla nieuleczalnie chorych jest już gotowe, by przyjmować pacjentów. W placówce, która powstała dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów, znalazło się miejsce dla ponad 20 chorych i to zarówno dorosłych jak i dzieci. Organizacja dotychczas pomagała innym w ich własnych domach. Aby lepiej działać, ale też lepiej pomagać członkowie stowarzyszenia zdecydowali się na budowę hospicjum stacjonarnego. Stanęło na działce po byłej szkole. Nowoczesne sale są wyposażone w niezbędny sprzęt, a pacjenci mogą liczyć na specjalistyczną opiekę lekarzy oraz pielęgniarek.

Ile pracy kosztowało, aby to osiągnąć? O tym opowiada reportaż Anny Kolmer pod tytułem "To jest składnik mojego życia", który opowiada o drodze do powstania stacjonarnego hospicjum dla nieuleczalnie chorych w Tanowie. Jego budowa kosztowała ponad 6 milionów złotych.
Zaprasza Joanna Skonieczna.
Goście:
  • Aleksandra Mazur-Woroniecka - prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów
  • Kinga Wolny - koordynator wolontariatu w stowarzyszeniu
  • Tamara Wacholc - psychoonkolog, wolontariuszka
  • Agnieszka Mazur-Czajka - pielęgniarka i wieloletnia wolontariuszka, dyrektor hospicjum stacjonarnego w Tanowie
 

Zobacz także

2024-02-29, godz. 14:07 Debata nt. aborcji Zmiana restrykcyjnego prawa aborcyjnego to jeden z głównych tematów publicznej, ale także politycznej debaty w naszym kraju. Jak powinny się zmienić przepisy… » więcej 2024-02-28, godz. 16:57 Premiera książki „Cmentarze na przedmieściach Lwowa” Ukazała się właśnie niezwykła książka „Cmentarze na przedmieściach Lwowa”. Stanowi ona cenny wkład w wiedzę na temat polskiego dziedzictwa na dawnych… » więcej 2024-02-28, godz. 16:56 Trwa liczenie bezdomnych Dokładnych danych nie ma, ale według szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w kryzysie bezdomności jest w Polsce ok. 30 tys. osób. Po przerwie… » więcej 2024-02-28, godz. 16:56 Miliardy z KPO coraz bliżej Polska jest coraz bliżej otrzymania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, ale jednocześnie coraz dalej od zrealizowania wszystkich inwestycji w terminie. Wyzwaniem… » więcej 2024-02-27, godz. 14:19 Rola konsultacji społecznych Konsultacje społeczne - moda czy prawdziwa dialog władz z mieszkańcami? » więcej 2024-02-27, godz. 14:18 Światowy Dzień NGO Dziś światowy dzień organizacji pozarządowych. Czy trzeci sektor ma siłę przebicia? » więcej 2024-02-27, godz. 14:09 Kulisy odejścia arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Odejście arcybiskupa Andrzeja Dzięgi z urzędu metropolity szczecińsko-kamieńskiego ma związek z dochodzeniem Watykanu, a nie jak twierdzi arcybiskup z jego… » więcej 2024-02-26, godz. 13:43 Akademia Młodego Prawnika Budowanie wrażliwości społecznej i świadomości prawnej to cele Akademii Młodego Prawnika Uniwersytetu Szczecińskiego, do której właśnie trwa nabór… » więcej 2024-02-26, godz. 13:43 Rolnicze protesty nie ustają Rolnicy zaostrzają protest , a ministrowie rolnictwa rozmawiają w Brukseli na temat Zielonego Ładu oraz napływu produktów rolnych spoza Unii Europejskiej… » więcej 2024-02-26, godz. 13:43 Zaostrza się protest artystów Aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie podczas przedstawień odczytują list otwarty w sprawie dramatycznej sytuacji finansowej tego teatru oraz innych miejskich… » więcej
678910