Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Daleko od domu, rodziny, przyjaciół. Obce otoczenie, język, inna kultura. Dla większości imigrantów ekonomicznych jest trudnym doświadczeniem. Nie inaczej jest w przypadku obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski, za pracą, nauką, na kilka miesięcy lub z perspektywa osiedlenia się na dłuższy czas. Jest ich już w Polsce około dwóch milionów, tylko w Szczecinie 30 tysięcy. To właśnie dla nich Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie przyłączyła się do inicjatywy „Ukraińcy w bibliotece” wymyślonej przez firmę szkoleniową „Good Books.pl” z Wrocławia. Zdaniem organizatorów akcji, biblioteka może być dobrym miejscem wsparcia w asymilacji obywateli Ukrainy, wziąwszy pod uwagę, iż Ukraińcy są narodem czytającym – prawie połowa z nich deklaruje, że czyta od dwóch do dziesięciu książek rocznie.
Zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • Anna Rutkowska - kierowniczka Działu Promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie
  • Katerina Zawiżeniec - psycholożka i psychoterapeutka, założycielka Stowarzyszenia Mi-GRACJA
  • Anastazja Tiuwikowa, założycielka Stowarzyszenia Mi-GRACJA, rekruterka, vlogerka, na YouTubie prowadzi kanał „SzczecinLive”
  • Marcin Skrabka, firma szkoleniowa Good Books.pl
 

Zobacz także

2026-04-22, godz. 13:49 Co zmieni nowelizacja ustawy o ochronie przyrody? Posłowie PSL i Polski 2050 przedstawili projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody. Czy proponowane rozwiązania wzmocnią głos lokalnych społeczności… » więcej 2026-04-22, godz. 13:42 Protest szpitali powiatowych Trwa "czarny tydzień", czyli protest Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Czy uda się uzdrowić chory system? » więcej 2026-04-21, godz. 22:03 Sprzątanie Ziemi - w tym naszych rzek, gdzie zalegają tony śmieci Przed Dniem Ziemi i akcją sprzątania Iny – o brudnych i zanieczyszczanych wodach. » więcej 2026-04-21, godz. 22:02 Nagrody i wyróżnienia "Przyjaznego Brzegu" "Przyjazny Brzeg" to nagroda dla osób i instytucji, które przyczyniają się do kształtowania naszej świadomości na temat wód i sportów wodnych. Kto z naszego… » więcej 2026-04-21, godz. 22:02 Naukowcy ze Szczecina opracują nowy model zarządzania kryzysowego W naszym regionie opracowywany jest model logistyki kryzysowej. Czy ma szansę realnie wzmocnić nasze bezpieczeństwo i zwiększyć odporność instytucji w sytuacjach… » więcej 2026-04-21, godz. 22:01 Zapytaj eksperta. e-Doręczenia e-Doręczenia to cyfrowy odpowiednik tradycyjnego listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Czy warto założyć skrzynkę e-Doręczeń? » więcej 2026-04-20, godz. 14:08 Schorzenia stawu barkowego Co łączy narciarzy, księgowych, rowerzystów, koszykarzy i fryzjerów? Częste schorzenia stawu barkowego. Jak ortopedzi przywracają nie tylko tym pacjentom… » więcej 2026-04-20, godz. 14:08 Sytuacja pracowników "50 plus" Eksperci rynku pracy twierdzą, że pracownicy "50 plus" dysponują kompetencjami, o które coraz trudniej wśród młodszych pokoleń. Czy nadchodzą, a może… » więcej 2026-04-20, godz. 14:08 Gorąco na polskiej scenie politycznej Kto się zapisze do stowarzyszenia Mateusza Morawieckiego, ten nie znajdzie miejsca na listach wyborczych PiS-u - ostrzega Jarosław Kaczyński. Czy Prawo i Sprawiedliwość… » więcej 2026-04-16, godz. 19:33 Szczecińskie Spacery Miejskie Wracają Szczecińskie Spacery Miejskie – kto korzysta z nich chętniej mieszkańcy czy turyści? Czy spacery to dobry sposób na poznanie Szczecina? » więcej
34567