Radio SzczecinRadio Szczecin » Blog Marcina Gondziuka » Marcin Gondziuk
Monika Kuszyńska będzie reprezentowała Polskę w tym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji. To spora niespodzianka, bo wcześniej nie typowano jej w ogóle na giełdzie nazwisk. Pewniakiem wydawała się Doda, która na dzień przed ogłoszeniem przez Telewizję Publiczną nazwiska naszej reprezentantki na konkurs, napisała u siebie na Facebooku: ,,Z serdecznymi pozdrowieniami dla prezesa Polskiej Telewizji "Publicznej"”. Niektórzy odczytywali to jako radość Dody z mającej nastąpić następnego dnia nominacji, ale wielu sądziło, że to sarkazm i Doda już wie, że nie pojedzie na Eurowizję. Ci drudzy mieli rację. Oprócz Dody typowano też Margaret, która przyznała nawet, że dostała taką propozycję, ale jej nie przyjęła. ,,To przestał być festiwal muzyki" - powiedziała Margaret, ale przyznała też, że może kiedyś się skusi, więc tak do końca nie odrzuca możliwości występu w tym konkursie w przyszłości.
Monika Kuszyńska już kiedyś startowała w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z grupą Varius Manx. Było to w roku 2003. Wtedy jeszcze odbywały się takie właśnie eliminacje. Widzowie wybierali naszego reprezentanta w głosowaniu SMS-owym spośród zgłoszonych piosenek. Zespół Varius Manx z Moniką Kuszyńską zgłosił wtedy utwór, zatytułowany ,,Sonny”, który jednak przepadł w głosowaniu. Eliminacje wygrał zespół Ich Troje z piosenką ,,Keine Grenzen” i to był wtedy nasz reprezentant w konkursie, odbywającym się w Rydze. Ich Troje zajęli siódme miejsce, a wygrała reprezentantka Turcji Sertab Erener.

Teraz krajowych eliminacji nie ma. Telewizja sama wyznacza naszego reprezentanta. W zeszłym roku Donatan i Cleo. W tym roku Monika Kuszynska. A tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 23 maja w Wiedniu, stolicy Austrii, bo reprezentująca ten kraj Conchita Wurst wygrała w roku ubiegłym. Monika Kuszyńska wykona w Wiedniu utwór zatytułowany ,,In The Name Of Love”, do którego sama napisała słowa, a muzykę skomponował jej mąż Kuba Raczyński.
 

Zobacz także

2014-05-12, godz. 09:04 Eurowizja 2014, czyli jak spacyfikować widzów To było doskonałe widowisko! 59 Konkurs Piosenki Eurowizji, którego finał odbył się w sobotę, 10 maja w Kopenhadze. Finał poprzedziły dwa półfinały… » więcej 2014-05-08, godz. 09:27 Polka idolka O tym się mówi i pewnie jeszcze długo będzie się mówiło! Aneta Sablik, 25-letnia dziewczyna z Bielska-Białej wygrała niemieckiego Idola, a właściwie… » więcej 2014-04-07, godz. 20:57 Nowa płyta ... Króla Popu! Będzie nowa płyta Michaela Jacksona! I to już niedługo, bo w maju. Cały czas przeglądane są katalogi nagrań, jakie pozostawił po sobie Król Popu. No… » więcej 2014-03-31, godz. 11:02 Kate Bush ... i wszystko jasne! To jest absolutna sensacja! Niektórzy już dawno stracili nadzieję, że zobaczą Kate Bush na koncercie, na żywo, bo przecież w trasie koncertowej była tylko… » więcej 2014-03-18, godz. 09:01 Na piłkarską nutę 12 czerwca, w Sao Paulo, meczem Brazylia – Chorwacja zainaugurowane zostaną tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej, rozgrywane tym razem w Brazylii… » więcej 2014-03-04, godz. 08:43 Tu trzeba didżeja To może być dosyć kontrowersyjna teza, ale wygląda na to, że nie ma piosenek nieudanych, są tylko piosenki podane nie tak jak trzeba. A zwykle trzeba do… » więcej 2014-02-26, godz. 08:15 Słowiańska wizja Konkurs Eurowizji od lat budzi mieszane uczucia. Ma wielu krytyków, ale co roku ludzie w całej Europie się nim emocjonują i dyskutują nad koalicjami i układami… » więcej 2014-02-20, godz. 08:42 Basia, Pawlik i ... Nergal Mamy kolejny zaskakujący sukces polskiej muzyki za granicą! Tym razem nie jazzowy a heavy metalowy... Szerokim echem odbiła się wieść o nagrodzie Grammy… » więcej 2014-02-17, godz. 09:04 Jeśli nie wiadomo, o co chodzi ... To był luty roku 2013, gdy gruchnęła wieść, że Paweł Kukiz odchodzi z zespołu Piersi. Grupa napisała wtedy w swoim oświadczeniu: "Po 28 latach współpracy… » więcej 2014-02-09, godz. 23:20 Super Bruno! Bruno Mars to jeden z najpopularniejszych obecnie piosenkarzy na świecie, ale wielu wątpiło, czy jest on w stanie unieść ciężar występu na Super Bowl… » więcej
123