FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża
Dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża
Od 9 marca w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym "Szafir" w Moryniu znajduje schronienie grupa 109 ukraińskich dzieci z sierocińca z Guliaypola koło Zaporoża oraz ich opiekunowie. Akcja pomocowa koordynowana jest przez Marka Kolbowicza i Tomasza Zalewskiego z Towarzystwa Wszechstronnego Rozwoju Collegium. Pomagają im nie tylko władze samorządowe, ale cała rzesza wolontariuszy. Małgorzata Frymus odwiedziła ośrodek w dwa dni po przyjeździe dzieci i ich opiekunów, po kilkudniowej ucieczce z miejsca gdzie spadają rosyjskie grady.
"My chcemy do domu" reportaż Małgorzaty Frymus w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
Dzieci z Guliaypola - dzisiaj w Moryniu
Dzieci z Guliaypola - dzisiaj w Moryniu
My chcemy do domu. rep. M.Frymus
3-rozmowa dzieci z Morynia
Po reportażu rozmowa z burmistrzem Morynia Józefem Piątkiem i Markiem Kolbowiczem, znanym sportowcem, mistrzem olimpijskim; współwłaścicielem Ośrodka "Szafir" w Moryniu.

Pomagamy dzieciom, które nie mają domu, rodziny, kraju! Opiekujemy się 109 wychowankami ukraińskiego sierocińca, które znalazły schronienie w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym SZAFIR w Moryniu. Wesprzyj nas na pomagam.pl/szafirowezlotka
 

Zobacz także

2022-05-12, godz. 08:33 „Biblioteka – świat w jednym miejscu” Spotkania z pisarzami, warsztaty dla dzieci i dorosłych, kiermasze książek oraz udział w wielu ciekawych projektach – biblioteki i bibliotekarze w coraz… » więcej 2022-05-12, godz. 08:18 „Kolekcjoner czasu” - reportaż Anny Kolmer Stare przedmioty mają w sobie tajemnice, są niepowtarzalne, oryginalne. Często się mówi, że mają duszę. Nasze do nich podejście mocno zmieniło się na… » więcej 2022-05-11, godz. 06:00 "Nie sztuka wychować dzieci" - reportaż Anny Kolmer Rodzina wielodzietna. Niektórym może się ona kojarzyć z głodnymi dziećmi, donoszącymi ubrania po starszym rodzeństwie i pijanymi rodzicami, którzy całymi… » więcej 2022-05-10, godz. 05:37 "Dom dla psiego seniora" - reportaż Małgorzaty Furgi Psy starsze oraz seniorzy stanowią duży procent psiaków w schroniskach. Trudno dla nich znaleźć dom bo większość osób zainteresowanych adopcją szuka… » więcej 2022-05-09, godz. 09:41 „Helunia" - reportaż Małgorzaty Furgi Helena Kurcyuszowa przez przyjaciół zwana Helunią związana była z powojenną historią Szczecina. To jej inwencji zawdzięczamy nazwy ulic Ku Słońcu i Jasne… » więcej 2022-05-05, godz. 06:00 „Benici” - audycja dokumentalna Joanny Skoniecznej "Ina Benita. Dwa życia" - pierwszy film dokumentalny poświęcony przedwojennej gwieździe filmowej, możemy od kilku dni oglądać na platformie vod. Benita… » więcej 2022-05-04, godz. 07:40 "Maciej Kalenkiewicz - historia cichociemnego" - reportaż Małgorzaty Furgi Ppłk. Maciej Kalenkiewicz - „Kotwicz", niezwykła postać polskiego podziemia niepodległościowego, oficer Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych. W czasie… » więcej 2022-05-03, godz. 18:00 "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" [ROZMOWA] "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" to pełna ciekawostek wyprawa w czasy międzywojnia. Magdalena Idem niezwykle skrupulatnie dokumentuje to skąd czerpano pomysły… » więcej 2022-05-03, godz. 02:37 "Człowiek planuje, a pan Bóg kreśli" - reportaż Agaty Rokickiej Większość z nas z wielkim sentymentem traktuje rodzinne strony. Mieszkańcy dawnych Kresów przez lata tęsknili za ukochanym miejscem na ziemi, często zresztą… » więcej 2022-04-28, godz. 06:00 "Zagrać na patyku i zaśpiewać" - reportaż Małgorzaty Furgi Letnia Szkoła Muzykowania to inicjatywa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie, realizowana w ramach projektu EtnoPolska, dofinansowanego ze środków… » więcej
45678