Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

40. Ińskie Lato Filmowe otwarte. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
40. Ińskie Lato Filmowe otwarte. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Szwedzko-angielskim dokumentem "Sugar Man" rozpocznie się drugi dzień Ińskiego Lata Filmowego. To historia piosenkarza Sixto Rodrigueza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi. Widzowie będą mogli ją poznać właśnie w sobotę.
Jubileuszową - 40. edycję festiwalu otwierał w piątek współtwórca Ińskiego Lata Filmowego, Bogdan Kowalski.

Wśród gości specjalnych jest m.in. wieloletni bywalec Ińska, znany satyryk i rysownik - Henryk Sawka. - Najbardziej urzekło mnie to, że spotkałem tutaj wszystkich tych, którzy przysłużyli się dla tego festiwalu - przyznawał.

Do Ińska przyjechała m.in. żona nieżyjącego już współtwórcy festiwalu - Dolanda Paszkiewicza. - Nikt nie przypuszczał, że to przetrwa tyle lat. Ińsko to jedna z najstarszych tego typu imprez w kraju. To drugi festiwal filmowy w Polsce - mówiła Anna Paszkiewicz.

Do Ińska zjechały także pierwsze gwiazdy. Wśród nich Marian Dziędziel - aktor znany m.in. z takich produkcji jak "Wesele" i "Dom zły".

W sobotę wieczorem widzowie będą mogli zobaczyć filmy młodych twórców, a także obraz Władysława Pasikowskiego "Pokłosie". Bilety na pojedyncze seanse kosztują kilkanaście złotych. Ińskie Lato Filmowe potrwa do 18 sierpnia.
40. edycję festiwalu otwierał w piątek współtwórca Ińskiego Lata Filmowego, Bogdan Kowalski.
- Najbardziej urzekło mnie to, że spotkałem tutaj wszystkich tych, którzy przysłużyli się dla tego festiwalu - przyznaje Sawka.
- Nikt nie przypuszczał, że to przetrwa tyle lat. Ińsko to jedna z najstarszych tego typu imprez w Polce. To drugi festiwal filmowy w Polsce - mówiła Anna Paszkiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty