Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Rafał Podraza, znany jako biograf Magdaleny Samozwaniec, od lat pisze wiersze i teksty piosenek. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Rafał Podraza, znany jako biograf Magdaleny Samozwaniec, od lat pisze wiersze i teksty piosenek. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Swoje jubileusze obchodzą: 20-lecia pracy Róża Czerniawska-Karcz - poetka, publicystka i eseistka oraz 30-lecia: Rafał Podraza, poeta, autor tekstów piosenek, dziennikarz, autor 24 książek.
Rafał Podraza, znany jako biograf Magdaleny Samozwaniec, od lat pisze wiersze i teksty piosenek. Zaczynałem bardzo wcześnie - przyznaje pisarz.

- W podstawówce! Miałem dziewięć lat, jak debiutowałem na łamach prasy. Wczoraj rozmawiałem z Jackiem Cyganem, on mówił, że ma 40-lecie pracy. - Czym się chwalisz? - pytam. - Ja mam 30-lecie... - A różnica wieku jest dość duża - śmiał się Rafał Podraza.

Tym razem na swój jubileusz wydał płytę z tekstami swoich piosenek z muzyką m.in. Jerzego Petersburskiego juniora i Krzysztofa Klenczona w interpretacji Marcina Błądzińskiego.

Róża Czerniawska-Karcz na swój jubileusz 20-lecia pracy twórczej przygotowała zbiór esejów.

- Można je potraktować jako recenzje książek, bo są to wstępy książek serii "Akcent... - zapowiedziała.

Książki te ukazywały się w Szczecinie w ostatnich sześciu latach. Na spotkanie przygotowano też jubileuszowy tort.

Jubilaci będą w czwartek gośćmi 54. wieczoru z cyklu "W PAŁACU literacko". Impreza odbędzie się o godz. 17.30 w Pałacu Młodzieży w Szczecinie.
Relacja Małgorzaty Frymus

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty