Extra Uniwerek Szczeciński
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Uniwerek Szczeciński » Felietony
Jan Korczyński, aktywista Stowarzyszenia Umarłych Statutów. Fot. Michał Nakoniczewski [Uniwersytet Szczeciński]
Jan Korczyński, aktywista Stowarzyszenia Umarłych Statutów. Fot. Michał Nakoniczewski [Uniwersytet Szczeciński]
Co zrobić, jeśli nauczyciel zakazuje wyjścia do toalety? Gdzie szukać pomocy? Jakie błędy znajdują się w szkolnych statutach? Odpowiedzi na te i więcej pytań poznacie z rozmowy Michała Nakoniczewskiego z Janem Korczyńskim, aktywistą Stowarzyszenia Umarłych Statutów oraz studentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.
Extra Uniwerek Szczeciński 10.01.2023
– Przejrzałem kilkaset statutów i żadnego nie znalazłem zgodnego z prawem – alarmuje Jan Korczyński, aktywista Stowarzyszenia Umarłych Statutów oraz student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jak zauważa, nauczanie zdalne ujawniło skalę nieodpowiedniego traktowania uczniów polskich szkół, którzy zaczynają dostrzegać, że mogą domagać się swoich praw:

– Zauważyłem, że nie jestem traktowany w szkole przez nauczycieli z szacunkiem, są stosowane dosyć uwłaczające mojej godności metody sprawdzania mnie i weryfikacji mojej wiedzy – komentuje gość Michała Nakoniczewskiego.

Stowarzyszenie Umarłych Statutów jest pierwszą i największą w Polsce organizacją broniącą interesów uczniów. Najprostszą drogą kontaktu ze stowarzyszeniem jest adres e-mail: interwencja@umarlestatuty.pl.

Program przygotowany przez Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego.