Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Fot. [Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie]
Fot. [Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie]
Piosenka All I Want For Christmas Is You jednoznacznie kojarząca się ze Świętami Bożego Narodzenia, nagrana w nowej wersji, jest prezentem od Chóru Politechniki Morskiej oraz dyrygentki Sylwii Fabiańczyk-Makuch, którzy pragną podziękować swoim fanom za dwie dekady wspólnego śpiewania i radosnego dzielenia się muzyką.

Utwór łączy się z kultową produkcją „Love Actually”, tworząc niecodzienne połączenie świątecznej magii. Nagranie tego popularnego hitu zrealizowanego przez ten zespół śpiewaczy, zbiegło się z 20. rocznicą zarówno filmu, jak i Chóru. Partie solowe śpiewają Sylwia Różycka, Damian Ukeje oraz kilkunastu wokalistów z Chóru Politechniki Morskiej. Swój talent wokalny ujawnił również Marszałek Olgierd Geblewicz.

W teledysku autorstwa Kamera Jazda, nawiązującym do obrazu „To właśnie miłość”, pojawią się nie tylko utalentowane chórzystki i chórzyści Politechniki Morskiej, ale także Prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Swoją obecność zaznaczyli również Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka. W projekcie udział biorą lubiani i szczecińscy artyści, m.in. aktor Michał Janicki, Bartek Orłowski z Akulele oraz zespół Szczecinianie. Autorem aranżacji jest Przemysław Skuz, warstwę instrumentalną przygotował Krzysztof Baranowski, za nagrania i mastering odpowiada pracownia kabART.

Partnerem strategicznym projektu są Polska Żegluga Morska P.P, Żegluga Polska S.A. oraz Unity Line Limited Sp.z o.o. Teledysk powstał przy współpracy partnerów, m.in.: Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Patronat honorowy projektu objęli Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

W ten wyjątkowy sposób chórzyści Politechniki Morskiej pragną zakończyć tegoroczne obchody 20. lat działalności, przekazując szczecinianom prezent, który splata w sobie magię świąt i niepowtarzalność szczecińskiego klimatu miasta.

Posłuchaj rozmowy z dyrygentką Sylwią Fabiańczyk-Makuch, Weroniką Lalik – sopranistką i Klaudią Nowak – mezzosopranistką z Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie
 

Zobacz także

2024-04-28, godz. 11:02 Adrian Łabanowski | „Kiedy napisałem pierwszą linijkę, to łzy mi popłynęły, jak groch...”. NO LOGO wydał nowy… To jedyny numer, przy pisaniu którego płakałem. Głównym bohaterem jest nasz dziadek Rysiek. Niesamowity gość. Niektórzy z Was Go znali i wiedzą, jakim… » więcej 2024-04-28, godz. 11:06 Rockerzy-surferzy z WAKE UP GIANT wydali nową płytę pt. „Zombi” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Paul, Banan i Czipis – to pseudonimy artystyczne muzyków grupy WAKE UP GIANT powstałej w 2019 roku w Warszawie. Nie tylko w Ich przekonaniu najlepsze warunki… » więcej 2024-04-21, godz. 11:55 Aśka Tyszkiewicz nagrodzona Złotym Popkillerem [SPOTKANIE z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Pierwsza raperka w Polsce znana jako Aha T otrzymała Złotego Popkillera 2024. Najbardziej prestiżową nagrodę hip-hopowej sceny w Polsce wręczono nadzwyczajnej… » więcej 2024-04-21, godz. 09:23 Marcin Styczeń ujawnia swój najnowszy „Szyfr” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Pieśniarz, kompozytor i autor tekstów niezależny od ponad dwudziestu lat od wielkich wytwórni, mód i mainstreamowych mediów. Zależny tylko od swoich słuchaczy… » więcej 2024-04-14, godz. 10:00 Mariusz Lubomski w Szczecinie z albumem „Sęk You” [SPOTKANIE z ARTYSTĄ przed koncertem, ZDJĘCIA] Mariusz Lubomski – potomek szlacheckiego rodu Lubomskich, którego jedna z gałęzi zamieszkuje w Toruniu, polski artysta plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców… » więcej 2024-04-07, godz. 11:58 José Manuel Albán Juárez MANOLO | „Oberek jest moim dzieckiem...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Wyjątkowy koncert 14 maja 2024 w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie. Pomysłodawcą wieczoru pt. „Musica negra y blanca” w ramach cyklu Rubato jest wybitny… » więcej 2024-04-07, godz. 10:58 Natalia Kwiatkowska z „Cheap Tobacco” BEZ SŁÓW | „Jestem z planety Miłość...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Czterokrotnie została uznana za najlepszy bluesowy głos w Polsce i trzykrotnie nominowana do tytułu „Wokalistka Rocku Antyradia”. Natalia Kwiatkowska… » więcej 2024-03-31, godz. 09:50 Alicja Węgorzewska | „Mezzosopranistki rozpoczynają od ról spodenkowych...” [SPOTKANIE z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Śpiewała w tak prestiżowych salach koncertowych, jak m.in. Concergebouw w Amsterdamie, Konzerthaus w Berlinie, Neue Oper Wien w Wiedniu czy La Fenice w Wenecji… » więcej 2024-03-31, godz. 10:56 ENEJ z najnowszym albumem „Vesna” w Szczecinie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Już w sobotę, 6 kwietnia 2024 roku zespół ENEJ wystąpi w Szczecinie z utworami pochodzącymi z najnowszego albumu grupy pt. „Vesna”. Założona w 2002… » więcej 2024-03-31, godz. 10:55 Łukasz Drapała poleca balladę „Nie będziesz sama” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Z wykształcenia ekonomista, historyk oraz menedżer kultury, a z zamiłowania i zawodu muzyk. Łukasz Drapała ma na swoim koncie kilka dobrze przyjętych singli… » więcej
12345