Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Fot. [Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie]
Fot. [Materiały prasowe Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie]
Piosenka All I Want For Christmas Is You jednoznacznie kojarząca się ze Świętami Bożego Narodzenia, nagrana w nowej wersji, jest prezentem od Chóru Politechniki Morskiej oraz dyrygentki Sylwii Fabiańczyk-Makuch, którzy pragną podziękować swoim fanom za dwie dekady wspólnego śpiewania i radosnego dzielenia się muzyką.

Utwór łączy się z kultową produkcją „Love Actually”, tworząc niecodzienne połączenie świątecznej magii. Nagranie tego popularnego hitu zrealizowanego przez ten zespół śpiewaczy, zbiegło się z 20. rocznicą zarówno filmu, jak i Chóru. Partie solowe śpiewają Sylwia Różycka, Damian Ukeje oraz kilkunastu wokalistów z Chóru Politechniki Morskiej. Swój talent wokalny ujawnił również Marszałek Olgierd Geblewicz.

W teledysku autorstwa Kamera Jazda, nawiązującym do obrazu „To właśnie miłość”, pojawią się nie tylko utalentowane chórzystki i chórzyści Politechniki Morskiej, ale także Prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Swoją obecność zaznaczyli również Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka. W projekcie udział biorą lubiani i szczecińscy artyści, m.in. aktor Michał Janicki, Bartek Orłowski z Akulele oraz zespół Szczecinianie. Autorem aranżacji jest Przemysław Skuz, warstwę instrumentalną przygotował Krzysztof Baranowski, za nagrania i mastering odpowiada pracownia kabART.

Partnerem strategicznym projektu są Polska Żegluga Morska P.P, Żegluga Polska S.A. oraz Unity Line Limited Sp.z o.o. Teledysk powstał przy współpracy partnerów, m.in.: Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Patronat honorowy projektu objęli Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

W ten wyjątkowy sposób chórzyści Politechniki Morskiej pragną zakończyć tegoroczne obchody 20. lat działalności, przekazując szczecinianom prezent, który splata w sobie magię świąt i niepowtarzalność szczecińskiego klimatu miasta.

Posłuchaj rozmowy z dyrygentką Sylwią Fabiańczyk-Makuch, Weroniką Lalik – sopranistką i Klaudią Nowak – mezzosopranistką z Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie
 

Zobacz także

2023-12-17, godz. 12:00 „Vera to ja” | Renata Przemyk i Dagadana we wspólnym utworze [ROZMOWA z ARTYSTKAMI, ZDJĘCIA] Na przestrzeni wieków kobiety czerpały mądrość z natury i przekazywały ją córkom. Kto chce słuchać i otworzy się na wiedzę tych co przed nami, będzie… » więcej 2023-11-26, godz. 12:10 Leszek Możdżer i Adam Bałdych | Premiera płyty „Passacaglia” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie… Obaj gruntownie wykształceni, dysponujący doskonałą techniką, znakomicie korzystający z jazzowych środków wyrazu w sposób przystępny dla słuchaczy… » więcej 2023-11-29, godz. 10:20 WUNSCH&WELNA – premiera albumu THE TRUTH | „Połączyliśmy nasze siły w 2022 roku...” – Krzysztof Dobracki i… Krzysztof Dobracki i Maciej Wunsch – to producenci i DJ'e działający od roku w duecie pod nazwą WUNSCH&WELNA, czyli, jak twierdzą w swoich materiałach… » więcej 2023-11-17, godz. 09:27 Kasia Moś i Marek Dyjak z premierą utworu „Dziwna okolica” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Jest mroczna, pełna rozpaczy i… poezji. Znana przez miliony, bo dotyka tak wielu stojących na rozdrożu. Mowa o „Dziwnej okolicy”. Marek Dyjak napisał… » więcej 2023-11-18, godz. 22:55 „Eirḗnē” Jacaszek/Wesołowski & Szczecin Philharmonic Orchestra | Premiera winylowego albumu Filharmonii im. Mieczysława… W ramach znanego już i cenionego cyklu koncertów SOUNDLAB organizowanego od 2017 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w sobotę, 18… » więcej 2023-11-26, godz. 12:20 Andrzej Majewski wrócił z „Mafii” na scenę z autorską płytą „Pomiędzy światami” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Uczył się gry na fortepianie w szkole muzycznej I stopnia, w średniej natomiast na saksofonie. Nastoletni Andrzej Majewski nie widział jednak swojej przyszłości… » więcej 2023-12-10, godz. 10:43 LemON wydał piąty studyjny album pt. PIĄTKA. Igor Herbut o płycie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Po prawie siedmiu latach od wydania poprzedniego albumu „Tu”, LemON wraca z najnowszą, długo wyczekiwaną płytą zatytułowaną PIĄTKA. Powstała przy… » więcej 2023-11-12, godz. 10:21 LORA SZAFRAN EWA DEMARCZYK INSPIRACJE | Premiera „Grande Valse Brillante” [ROZMOWA] Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydaje kolejny wspaniały album pt. LORA SZAFRAN EWA DEMARCZYK INSPIRACJE. To płyta, jak sam tytuł wskazuje, z utworami z… » więcej 2023-11-12, godz. 10:15 Krystyna Stańko | Premiera płyty „Eurodyka” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Krystyna Stańko – znana i ceniona wokalistka jazzowa obdarzona oryginalnym kontraltem, miltiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów, laureatka wielu… » więcej 2023-11-05, godz. 09:09 Dobrawa Czocher | „Wiolonczela mnie wybrała, a nie ja ją...” [ROZMOWA Z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Grała na wiolonczeli m.in. w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i w Neue Philharmonie Berlin. Występowała również… » więcej
45678