Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo. Fot. pl.wikipedia.org
Port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo. Fot. pl.wikipedia.org
Na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie zapalił się samolot pasażerski. Komitet Śledczy Rosji oficjalnie poinformował o śmierci 41 pasażerów. Co najmniej 12 osób zostało rannych.
Na pokładzie znajdowało się 73 pasażerów i 6 członków załogi. Maszyna SSJ-100 leciała z Moskwy do Murmańska, ale kilka minut po starcie piloci zgłosili konieczność awaryjnego lądowania.

Agencja Interfax podała, że 41 pasażerów zginęło, ponieważ próbowali wyciągnąć z płonącej maszyny swoje bagaże. - Niektóre osoby w panice próbowały wyciągać z luków swoje bagaże i nie zdążyły uciec z samolotu, jednocześnie tarasujący wyjście pozostałym pasażerom - cytuje Interfax osobę bezpośrednio związaną z prowadzonym w tej sprawie śledztwem. Z kolei radio Echo Moskwy poinformowało, że ewakuacja pasażerów i załogi z płonącej maszyny trwała około 55 sekund, przy przewidywanych instrukcją bezpieczeństwa 90 sekundach.

Według świadków, rosyjski samolot wykonał kilka kręgów nad lotniskiem Szeremietiewo i gwałtownie zaczął tracić wysokość. Piloci powiadomili kontrolera lotów o konieczności awaryjnego lądowania. Jak się okazało na pokładzie maszyny wybuchł pożar. Agencja TASS, powołując się na świadków podała, że część pasażerów wyskakiwała, gdy samolot jeszcze się toczył po pasie startowym. Później ogień objął cały kadłub. Ta sama agencja poinformowała, że przyczyną pożaru mogło być uderzenie pioruna. Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie karne w sprawie przyczyn katastrofy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty