Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Od początku roku w całej Szwecji policja odnotowała już 94 eksplozje. To o 33 więcej niż rok wcześniej. źródło: https://www.facebook.com/stafremskyrka/
Od początku roku w całej Szwecji policja odnotowała już 94 eksplozje. To o 33 więcej niż rok wcześniej. źródło: https://www.facebook.com/stafremskyrka/
Silny wybuch uszkodził w nocy wejście do jednego z budynków położonych na terenie parafii Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego w miejscowości Södertälje niedaleko Sztokholmu.
Od początku roku w całej Szwecji policja odnotowała już 94 eksplozje. To o 33 więcej niż rok wcześniej.

Przed godziną 3 w nocy informacje o silnym wybuchu zgłosili policji zaniepokojeni mieszkańcy dzielnicy Geneta 70-tysięcznego Södertälje. Przybyły na miejsce policyjny patrol stwierdził, że przed jednym z domów modlitewnych należących do parafii Św. Efrema doszło do eksplozji.

W jej wyniku uszkodzeniu uległo wejście do budynku. Żadna osoba nie została poszkodowana. Teren wokół parafii został odgrodzony przez policję . Badają go funkcjonariusze ze specjalistycznej grupy policyjnych saperów.

To kolejna z rzędu eksplozja w ciągu ostatnich kilku dni. W środę w szwedzkim parlamencie lider Umiarkowanej Partii Koalicyjnej Ulf Kristersson, nawiązując do sytuacji, powiedział, że "rząd utracił kontrolę nad jego najważniejszym zadaniem, którym jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom".

Premier Szwecji Stefan Löfven odpowiedział, że "władze zaostrzyły kary dla osób posiadających nielegalnie broń, co przyniosło spodziewane efekty. Dziś w szwedzkich więzieniach siedzi tyle przestępców, że Służba Więzienna musi dla osadzonych zamawiać piętrowe łóżka.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty