Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej będzie miało nową siedzibę w Zegrzu.
Podczas uroczystości na rynku w Serocku minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał dowódcy Terytorialsów generałowi Wiesławowi Kukule symboliczny klucz do kompleksu wojskowego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Minister Błaszczak powiedział, że Zegrze jest miejscem mocno osadzonym w historii Wojska Polskiego, a obecność wojska korzystanie wpłynie na życie mieszkańców.

- Nie ulega wątpliwości, że obecność wojska zawsze przekłada się na korzyść dla społeczności lokalnej, to są dodatkowe miejsca pracy, to jest impuls rozwoju lokalnej gospodarki. I tak jest w przypadku powiatu legionowskiego - mówił szef MON.

- Wojsko Polskie wraca do gminy Serock, do garnizonu Zegrze - na wojskową mapę Polski- mówił generał Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dodał, że w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu od 1. października rozpoczyna funkcjonowanie Szkoła Podoficerska SONDA, która zrewolucjonizuje system kształcenia podoficerów w siłach zbrojnych. Dziś trwa już pierwsze szkolenie niedawno powołanego Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Z okazji przeniesienia dowództwa WOT do Zegrza minister Mariusz Błaszczak na Rynku Miejskim w Serocku spotkał się również z żołnierzami i mieszkańcami miasta na pikniku wojskowym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty