Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Kołobrzeg. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Kołobrzeg. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Turyści wybierają Zachodniopomorskie - mówią goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". Gdańsk, ale potem również Kołobrzeg i Mielno - to podczas minionych wakacji, najczęściej wybierane miasta na polskim wybrzeżu.
- Z pewnością na nasz dobry wynik wpływa przygotowanie gminy dla turystów - oceniła Sylwia Mytnik, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej w Mielnie. - Liczne inwestycje ułatwiające wypoczynek turystom. W szczególności mówimy o wypoczynku aktywnym, bo można zaobserwować, że obecny turysta jest aktywny, mobilny i wymagający. W szczególności mówimy o bazie noclegowej.

- Ruch był nieznacznie mniejszy niż w ubiegłym roku - to wynika z pogody - wcześniej była lepsza, ale jesteśmy zadowoleni z sezonu - dodała Joanna Ścigała, rzeczniczka Urzędu Miasta w Międzyzdrojach. - Zgodzę się, że turysta jest aktywny. Jest dużo rowerzystów, którzy chcą wypoczywać aktywnie. Warunki ku temu na wyspie Wolin są doskonałe, stąd turyści dopisali.

Według analiz serwisu Travelist, popularność wypoczynku nad Bałtykiem rośnie, nad morze przybyło w tym sezonie o 2 proc. więcej turystów, a w góry o 2 proc. mniej. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad polskim morzem, nawet kosztem wyjazdów zagranicznych.

Z roku na rok koszt wakacji w Polsce lekko rośnie. Średnia cena wyjazdu na 7 nocy w tym sezonie to 3049 zł - o 14 proc. więcej niż w wakacje 2018. Doba pobytu w przeliczeniu na osobę to średnio 193 zł i była o 10 proc. droższa niż rok temu.
- Z pewnością na nasz dobry wynik wpływa przygotowanie gminy dla turystów - oceniła Sylwia Mytnik, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej w Mielnie.
- Ruch był nieznacznie mniejszy niż w ubiegłym roku - to wynika z pogody - wcześniej była lepsza, ale jesteśmy zadowoleni z sezonu - dodała Joanna Ścigała, rzeczniczka Urzędu Miasta w Międzyzdrojach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty