Polska - Francja. Fot. pzps.pl
Polscy siatkarze wygrali z Francją 3:2 w swoim pierwszym meczu finałowego turnieju Ligi Światowej odbywającego się w Krakowie.
Biało-czerwoni, mimo dopingu kibiców, przegrali pierwszego seta do 21. W drugiej partii nasza reprezentacja uległa "Trójkolorowym" do 17. Przebudzenie nastąpiło w trzeciej odsłonie, wygranej przez Mistrzów Świata do 17.

W czwartym secie kadra trenera Stephana Antigi dzielnie walczyła z ubiegłorocznym triumfatorem Ligi Światowej i po emocjonującej końcówce wygrała do 26. O losach spotkania zadecydował tie-break wygrany przez biało-czerwonych 15:12.

W czwartek w drugim pojedynku grupy "K" Final Six Ligi Mistrzów polscy siatkarze zmierzą się z reprezentacją Serbii.

Polska – Francja 3:2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12)

Polska: Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Paweł Zatorski (L) - Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek

Francja: Benjamin Toniutti, Antonin Rouzier, Nicolas Le Goff, Kevin Le Roux, Earvin Ngapeth, Nicolas Marechal, Jenia Grebennikov (L) - Pierre Pujol, Thibault Rossard, Trevor Clevenot