autopromocja

Pogoń II Szczecin – Kotwica Kołobrzeg 2:1. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały w derbach Kotwicę Kołobrzeg 2:1.
Piłkarze Świtu Skolwin nie zwalniają tempa na drodze do II ligi. Lider grupy drugiej III ligi odniósł 19 zwycięstwo w tym sezonie. Klub z północy Szczecina pokonał na wyjeździe Unię Solec Kujawski 2:0 w 26 kolejce rozgrywek.

Swój mecz wygrali we wtorek także piłkarze rezerw Pogoni Szczecin, którzy pokonali Kotwicę Kołobrzeg 2:1. Spadkowicz z II ligi prowadził do przerwy po bramce Michała Danilczyka 1:0. W drugiej połowie do remisu doprowadził Duńczyk Morten "Duncan" Rasmussen, a zwycięskiego gola dla rezerw szczecińskiego klubu zdobył Aron Stasiak.

Prowadzący w tabeli Świt ma cztery punkty przewagi nad drugą Elaną Toruń i trzecim Bałtykiem Gdynia. Czwarte miejsce ze stratą dziesięciu punktów do lidera zajmuje Kotwica Kołobrzeg. Rezerwy Pogoni zajmują siódmą lokatę.

W kolejnej serii gier piłkarze Świtu Skolwin w niedzielę w Szczecinie zagrają z Kotwicą Kołobrzeg, natomiast rezerwy Pogoni w sobotę na wyjeździe zmierzą się z Elaną Toruń.

Pogoń II Szczecin – Kotwica Kołobrzeg 2:1 (0:1)
0:1 Michał Danilczyk 36’
1:1 Morten Rasmussen 65’
2:1 Aron Stasiak 81’

Pogoń Szczecin: Bursztyn – Niepsuj, Adamczuk, Walukiewicz, Matynia – Kort, Kowalczyk (87’ Zieliński) – Błanik (67’ Błanik), Listkowski, Maćkowski (67’ Paczuk) – Rasmussen (67’ Stasiak)

Czerwona kartka: Dawid Kort 90’ (za dwie żółte)