Szczecinianie udanie rozpoczęli majówkę i pokonali Jarotę Jarocin 5:0 w 26 kolejce grupy II. Świt w grupie drugiej, w dwudziestej szóstej kolejce, pokonał Jarotę Jarocin 5:0.
Drużyna trenera Piotra Klepczarka spotkanie rozstrzygnęła w pierwszej połowie prowadząc do przerwy 4:0. Po zmianie stron szczecinianie już tylko raz umieścili piłkę w bramce i ustalili wynik piątkowego starcia.

Dwa gole dla Dumy Skolwina zdobył Ukrainiec Oleh Synytsia. Na listę strzelców wpisali się również Ukrainiec Dmytro Sydorenko, Patryk Paczuk i Adam Ładziak, który nie ukrywał swojej radości ze zdobytej bramki. - Chciałem uderzyć z pierwszej piłki, ale w ostatniej chwili zdecydowałem się na zamach, położyłem bramkarza i teoretycznie słabszą nogą strzeliłem. Tym bardziej się cieszę - przyznał Ładziak.

Pomimo efektownego zwycięstwa zespół z północy Szczecina pozostał na siódmym miejscu w tabeli grupy II. W kolejnym meczu 3 ligi piłkarze Świtu Szczecin za tydzień na wyjeździe zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce.
Relacja Artura Dyczewskiego [Radio Szczecin]
Dwa gole dla Dumy Skolwina zdobył Ukrainiec Oleh Synytsia. Na listę strzelców wpisali się również Ukrainiec Dmytro Sydorenko, Patryk Paczuk i Adam Ładziak, który nie ukrywał swojej radości ze zdobytej bramki.