Radio SzczecinRadio Szczecin » Blog Marcina Gondziuka » Marcin Gondziuk
John Landis pracuje nad trójwymiarową wersją słynnego teledysku do przeboju Michaela Jacksona ,,Thriller". Po raz pierwszy świat zobaczył ten teledysk w grudniu roku 1983. To była wówczas absolutna sensacja! Prawie 14-minutowy fabularyzowany klip zrobił niesamowitą furorę. W 2009 roku decyzją Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych teledysk ten jako pierwszy w historii włączony został do Narodowego Rejestru Filmów.
To Michael Jackson wynajął do nakręcenia tego klipu Johna Landisa, reżysera takich filmów jak ,,Nieoczekiwana zmiana miejsc", ,,Amerykański wilkołak w Londynie" czy ,,Blues Brothers". Jackson i Landis razem napisali scenariusz ,,Thrillera" i w efekcie końcowym wyszło im wiekopomne dzieło. Teraz John Landis ujawnił, że pracuje nad wersją 3D tego teledysku, po tym jak doszedł wreszcie do porozumienia ze spadkobiercami Michaela. Niektórzy mówią, że potajemnie pracował nad tą trójwymiarową wersją już dużo wcześniej, ale dopiero teraz mógł oficjalnie to ogłosić, dzięki temu właśnie, że zawarł porozumienie finansowe ze spadkobiercami Michaela. Premiera ,,Thrillera" w wersji 3D ma odbyć się w przyszłym roku.

To jeden z tych przebojów Jacksona, których on sam nie skomponował. Michael stworzył osobiście wiele swoich hitów, ale nie ,,Thrillera”. Autorem tej piosenki jest Rod Temperton, który stworzył dla Jacksona jeszcze kilka innych utworów. W pierwotnej wersji piosenka nosiła tytuł ,,Starlight", a w refrenie rozbrzmiewały słowa ,,Starlight! Starlight sun...". Potem jednak Temperton zmienił tytuł na ,,Thriller", a słowa refrenu na "Thriller! In the night...". Temperton dodał też monolog, do wygłoszenia którego wynajęty został Vincent Price, amerykański aktor, znany z filmów grozy. Vincent Price zmarł w roku 1993. Ostatnim filmem, w którym zagrał był ,,Edward Nożycoręki".

,,Thriller” to tytułowa piosenka z najlepiej sprzedającej się płyty wszech czasów. W zasadzie trudno nawet powiedzieć, w jakiej ilości rozszedł się ten album. Oficjalne wyliczenia wskazują, że sprzedaż przekroczyła 60 milionów egzemplarzy, ale z wiarygodnych szacunków wynika, że należy tu już mówić o liczbie przynajmniej 110 milionów egzemplarzy. Co ciekawe, tylko 9 piosenek znalazło się na tym albumie, ale za to jakich!
 

Zobacz także

2015-04-28, godz. 10:53 Powrót Rudego W grudniu roku 2010 odbył się pożegnalny koncert zespołu Simply Red. Jak się jednak teraz okazuje, wcale nie taki pożegnalny, bo Mick Hucknall postanowił… » więcej 2015-03-26, godz. 10:32 Pożegnanie z hitem Sinead O’Connor ogłosiła, że nie będzie już śpiewała na koncertach swojego największego przeboju ,,Nothing Compares 2 U”. Na swoim profilu na Facebooku… » więcej 2015-03-16, godz. 11:13 Kuszyńska jedzie do Wiednia Monika Kuszyńska będzie reprezentowała Polskę w tym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji. To spora niespodzianka, bo wcześniej nie typowano jej w ogóle na… » więcej 2015-02-03, godz. 12:43 Muzyczny wypadek Sam Smith to ostatnio jedna z największych gwiazd popu na świecie. Przełomem w jego karierze okazała się piosenka ,,La La La” zaśpiewana u Naughty Boya… » więcej 2014-11-02, godz. 21:45 Jak brat z bratem O tym się mówi i pewnie będzie się mówiło, dopóki się nie stanie. Rzecz dotyczy grupy Oasis, jednego z najpopularniejszych brytyjskich zespołów rockowych… » więcej 2014-09-18, godz. 23:05 U2 w nowych czasach Czekaliśmy długo na ich nowy album. 5 lat i 7 miesięcy minęło od wydania poprzedniej płyty ,,No Line On The Horizon", a tak długiej przerwy grupa U2 jeszcze… » więcej 2014-08-11, godz. 23:05 To, co ich łączy, mocniejsze niż to, co dzieli? 18 września odbędzie się w Szkocji referendum w sprawie odłączenia się tego kraju od Wielkiej Brytanii. Szkoci są podzieleni, ale w tej sprawie głos zabierają… » więcej 2014-06-23, godz. 10:53 Sia prosi wszechświat Ta pani siedzi w branży muzycznej od wielu już lat i od lat ma zagorzałych fanów, ale dopiero teraz stała się gwiazdą popu pierwszej wielkości. Sia Furler… » więcej 2014-06-11, godz. 20:56 Przy muzyce o sporcie (i nie tylko) Niesamowitą popularnością cieszy się nowy, mundialowy teledysk do piosenki Shakiry ,,La La La". Kolumbijska gwiazda nakręciła już wcześniej jeden videoclip… » więcej 2014-06-01, godz. 22:02 Modern Talking reaktywacja? Kiedy 2 lata temu Thomas Anders był w Szczecinie i gościliśmy go w Radiu Szczecin, padały również pytania o to, w jakich relacjach pozostaje z Dieterem Bohlenem… » więcej
123