FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Kolędnicy Misyjni z Chojny
Kolędnicy Misyjni z Chojny
Już niemal od 30 lat w okresie Bożego Narodzenia w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni” rozpoczyna się w całej Polsce dziecięce kolędowanie i zbieranie środków na potrzeby krajów misyjnych. W tym roku wsparciem objęty zostanie młody Kościół w Papui – Nowej Gwinei, gdzie potrzebna jest pomoc dla dzieci odrzucanych i doświadczających przemocy.
W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych udało się wesprzeć dzieci w Kazachstanie, Kirgistanie i Uzbekistanie. Kolędnicy misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy idąc od domu do domu, od rodziny do rodziny opowiadając o życiu dzieci w różnych częściach świata, uświadamiają ludziom, że dzieciństwo nie zawsze może być radosne. Niewielka kwota pieniędzy wrzucona do skarbonki może odmienić ich życie. Pomysł na to, jaki kraj w danym roku objęty będzie wsparciem, a także scenki prezentowane w ramach kolędowania powstaje w Papieskich Dziełach Misyjnych.
Od ponad 20 lat przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie działa ognisko misyjne założone przez tutejsze nauczycielki katechezy. Co roku przygotowują Kolędników Misyjnych pod hasłem „Dzieci pomagają dzieciom”. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego „Misyjni Kolędnicy” w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
Bractwo Śpiewacze z Tanowa
Bractwo Śpiewacze z Tanowa
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Gośćmi Fonosfery są dzisiaj Piotr Biniek, Robert Śledziński, Maciej Połczyński i Tomasz Lubiński z Bractwa Śpiewaczego z Tanowa.
 

Zobacz także

2023-02-07, godz. 05:15 "Sąsiedzi Szewacha Weissa" - reportaż Agaty Rokickiej Sąsiedzi. Można od nich pożyczyć sól albo cukier. Można się z nimi pokłócić o zbyt głośno słuchaną muzykę. Zwyczajne, ludzkie sytuacje. Słowa nabierają… » więcej 2023-02-06, godz. 08:22 "Żona nazisty" - nowa powieść Sylwii Trojanowskiej Jest koniec 1939 roku. Mieszkańcy niemieckiego Szczecina żyją spokojnie i całkiem zwyczajnie. Codzienność Niemców prawie się nie zmieniła. W zupełnie… » więcej 2023-02-02, godz. 06:00 "Podejmij wyzwanie razem z nami" - reportaż Małgorzaty Furgi Od kliku lat w ramach Olimpiady Społecznej "Zwolnieni z Teorii" uczniowie polskich szkół realizują różne projekty. "Projekt 30" o którym opowiada reportaż… » więcej 2023-02-01, godz. 05:30 "Lubię sportową rywalizację" -reportaż Małgorzaty Furgi Bohaterka reportażu Katarzyna Bonifrowska niedawno obroniła pracę dyplomową i obecnie jest już absolwentką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego… » więcej 2023-01-30, godz. 23:38 "Nie wyleczę się tylko z optymizmu" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Żeglarz, wykładowca akademicki, pasjonat historii, miłośnik sztuki. Ma nawet całkiem sporą galerię obrazów z morzem w tle. Przeżył wiele sztormów, nie… » więcej 2023-01-30, godz. 14:00 "Filip" - audiobook na podstawie prozy Leopolda Tyrmanda W Radiu Szczecin przypominamy audiobook "Filip". To adaptacja wydanej w 1961 roku powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Filip Vincel - tytułowy… » więcej 2023-01-26, godz. 15:50 Szczeciński Szlak Widokowy [ROZMOWA] O tym co warto zobaczyć w północnych dzielnicach Szczecina rozmawialiśmy w ostatniej Fonosferze. Gościem audycji był Artur Krzyżański twórca Szczecińskiego… » więcej 2023-01-27, godz. 09:26 "Zakręceni bardziej niż paprykarz" - reportaż Małgorzaty Furgi Polinę i Pawła Wierzchowców kojarzymy najczęściej ze zbiorami pocztówek, które są wyeksponowane w Muzeum - Galerii Pocztówek i Fotografii mieszczącej… » więcej 2023-01-25, godz. 06:00 "Dom dorosłych dzieci" - reportaż Alicji Pietruczuk Budowy mieszkań wspomaganych podejmują się organizacje pozarządowe, ale cały czas takich miejsc jest za mało. W supraskiej "Arce" koło Białegostoku dom… » więcej 2023-01-24, godz. 01:37 "To jest składnik mojego życia" - reportaż Anny Kolmer "Jesteś ważny, dlatego że jesteś tym, kim jesteś, i to do ostatniej chwili życia. Uczynimy wszystko, co w naszej mocy - nie tylko. by pomóc ci spokojnie… » więcej
12345